Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła

W piątek tuż przed godziną 18 wierni naszej parafii powitali uroczyście świętego Michała Archanioła w kopii figury z włoskiej groty objawień na Gargano. Peregrynacja odbywa się w ramach XX-lecia Diecezji Bydgoskiej. Nawiedzenie rozpoczęliśmy Mszą św. Modlitewne czuwanie zakończył Apel Jasnogórski i katecheza o aniołach, Michale Archaniele i licznych świadectwach osób, które jemu zawierzyły życie i wszelkie troski. W sobotę z kolei o godz. 9 miała miejsce Msza św. w intencji osób chorych i starszych. W południe nie mogło zabraknąć modlitwy różańcowej z rozważaniami anielskimi. Przez cały czas peregrynacji mieliśmy okazję nie tylko zasłuchać się w liczne rozważania, uczestniczyć we Mszach św. i nabożeństwach. Nie zabrakło osobistej  bliskości ze św. Michałem Archaniołem. Tak wielu z nas dotknęło figury, modląc się i zawierzając Jego opiece. W sobotę o godz. 14 odprawiona została Msza św. na pożegnanie. Owszem  – pożegnaliśmy figurę, ale w życiu wielu św. Michał Archanioł pozostanie już na zawsze. Podczas Mszy św. wiele osób przyjęło szkaplerz zobowiązując się do codziennej modlitwy. Ostatnim punktem wizyty było zawierzenie naszej parafii przez księdza Krzysztofa opiece świętego i pożegnanie figury. „Któż jak Bóg” oraz codzienna modlitwa „Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce; a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.” niech pozostaną najcenniejszym owocem tej pięknej peregrynacji…