Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia A.D. 2024

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Syna naszej Parafii i wieloletniego jej proboszcza ks. Prałata Romana Kneblewskiego. Za wszelką pomoc i zaangażowanie w przeprowadzenie ceremonii pogrzebowych w kościele i na cmentarzu oraz za pomoc w przyjęciu wielu gości z całej Polski składamy serdeczne podziękowania! Polecamy duszę śp. ks. Romana naszym modlitwom.
 2. Dzisiaj kończymy Oktawę Wielkiej Nocy przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną 24 lata temu przez św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 przy krzyżu misyjnym przy naszym kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania tej modlitwy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w naszym kościele.
 3. Jutro przeżywać będziemy, przeniesioną z 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 4. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego we wtorek na wieczorną Mszę św. i spotkanie.
 5. Spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych odbędzie się w środę , początek Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. obowiązkowa próba dla kandydatów ze szkół średnich.
 6. Figurę św. Michała Archanioła, która peregrynuje w naszej Diecezji, będziemy gościć w naszej Parafii w piątek i w sobotę. Przywitanie figury, w piątek, poprzedzone nabożeństwem oczekiwania od godz. 17.30 i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia, a po niej modlitewne czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim. W sobotę od godz. 8.00 modlitewne czuwanie, Msza św. pożegnalna połączona z nałożeniem szkaplerza św. Michała i aktem zawierzenia Parafii o godz. 14.00.
 7. Wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, w sobotę 13 kwietnia. Zapisy po Mszach św. przy stoliku pod chórem.
 8. W przyszłą niedzielę mieliśmy gościć ks. Tomasza Bielińskiego, który będzie prowadził misje ewangelizacyjne z okazji 100 – lecia naszej Parafii od 2 do 9 czerwca. Niestety, w przyszłym tygodniu nie może do nas przybyć osobiście dlatego swoje słowo kieruje do nas za pośrednictwem strony internetowej i parafialnego facebooka.
 9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz do Białegostoku, Supraśla, Kruszynian, Sokółki, Wigier, Kowna, Szydłowa, Szawle i Trok od 29 kwietnia do 5 maja. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach – zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. Bydgoski Klub Frondy i Polska Jest Jedna zapraszają na spotkanie z dziennikarzem, publicystą i pisarzem – Panem Witoldem Gadowskim, autorem najnowszej książki pt. „Obrona Świata”, które odbędzie się w piątek, 12 kwietnia, o godz. 18.00 w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1.
 11. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na budowę windy oraz prace modernizacyjne w Domu Parafialnym, w wysokości 315 tys. zł. Wkład finansowy Parafii wynosi 316 tys. zł. Ofiary na ten cel prosimy składać do specjalnej skarbony pod obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz na koto parafialne z dopiskiem „winda”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Taca z przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na ten cel .
 12. Stowarzyszenie „Salus Populi Romani” zbiera dzisiaj ofiary do puszek na Fundację „Małych stópek” a Koło Przyjaciół Radia Maryja na potrzeby mediów katolickich.
 13. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 14. Na zakończenie Tygodnia Biblijnego, w niedzielę, 21 kwietnia odbędą się u nas pokazy „Ostatniej Wieczerzy VR” w ramach „Ewangelii w wirtualnej rzeczywistości”. Specjalna technologia nagrywania umożliwia oglądanie obrazu w 360 stopniach. Daje to wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat. Minimalny wiek uczestników to 13 lat. Rezerwacja na pokaz na konkretną godzinę między  10.00 a 16.30 (co pół godziny) można dokonać na stronie www.miejsceslowa.pl  
 15. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z wielkopostnych wydarzeń w naszej Parafii.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Stefania Borowska, lat 92; † Longina Wojciechowska, lat 66; † Krystyna Szydłowska, lat 65; † Bernard Wyżgowski, lat 94; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…