Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa 24 III A. D. 2024

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa palm. Gorzkie Żale o godz. 15.30.
 2. Polecamy i zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane Wracam do Domu, do Fordońskiej Doliny Śmierci, dzisiaj na godz. 16.00 i 20.00.
 3. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” trwa przez całą dzisiejszą niedzielę. Prosimy o pomoc w przygotowywaniu paczek – jutro na godz. 10.00 do Domu Parafialnego a także o zgłaszanie się chętnych do ich rozwożenia – kierowców z samochodami i wolontariuszy.
 4. W związku z obchodami Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 8 kwietnia, jednak wszystkich, którzy pragną podjąć duchową adopcję dziecka poczętego zapraszamy na jutrzejsze Msze św.
 5. Bydgoski Klub Frondy, z okazji Dnia Świętości Życia, zaprasza na spotkanie z Panią Kają Godek, działaczką pro-life, pt. „Zagrożenia dla życia i rodziny. Polska na celowniku”, które odbędzie się jutro, o godz. 19.00, w Auli CEF przy ul. Grodzkiej 18.
 6. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych, którą ks. Adam wygłosi jutro, po wieczornej Mszy św.
 7. Spowiedź św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 17.00 i w Wielki Piątek od 10.30 do 12.00 oraz po wieczornej Liturgii. Bardzo prosimy aby skorzystać ze Spowiedzi do środy pozostawiając Wielki Piątek dla przybywających na Święta Gości z zagranicy.
 8. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem olejów o godz. 10.oo w Katedrze Bydgoskiej. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Ciemnicy i adoracja trwać będzie do godz. 24.00.
 9. W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Służbę Liturgiczną. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. a o godz. 18.00 sprawowana będzie Liturgia Męki Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Grobu Pańskiego. Całonocna adoracja, prowadzona przez grupy i wspólnoty naszej Parafii, rozpocznie się odśpiewaniem III części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do wykorzystania tej wyjątkowej okazji i trwania przed Najświętszym Sakramentem. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 10. W Wielką Sobotę adoracja w Grobie Pańskim do godz. 15.00. Będzie także możliwość adoracji Krzyża. Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 10.00, do godz. 15.00, co godzinę. Zachęcamy – zgodnie z tradycją – do zachowania także w Wielką Sobotę wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Najważniejsza w ciągu całego roku Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 na którą gorąco zapraszamy wszystkich Parafian i Gości – przynosimy świece.
 11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz do Białegostoku, Supraśla, Kruszynian, Sokółki, Wigier, Kowna, Szydłowa, Szawle i Trok od 29 kwietnia do 5 maja. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach – zapisy w Biurze Parafialnym (zostało już tylko 15 miejsc).
 14. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymkach do korzeni oraz pielgrzymkach dziękczynnych do Włoch z okazji 20 – lecia Diecezji – szczegóły na plakatach.
 15. Ksiądz Biskup zaprasza na uroczystą Mszę św. z okazji 20 – lecia naszej Diecezji, w sobotę, 6 kwietnia o godz. 12.00 w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. (Od godz. 11.00 modlitewne przygotowanie). Szczegółowy plan obchodów 20 – lecia zamieszczony jest na plakacie i folderach.
 16. Figurę św. Michała Archanioła, która peregrynuje w naszej Diecezji będziemy gościć w naszej Parafii w dniach 12 – 13 kwietnia. Szczegóły w przyszłym tygodniu.
 17. We wtorki, udzielana jest pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT – w godzinach od 1o.00 do 12.00 w Domu Parafialnym w pokoju nr 3.
 18. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 19. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.