Ogłoszenia Duszpasterskie, V Niedziela Wielkiego Postu, 17 marca A.D. 2024

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy pasyjny okres Wielkiego Postu – krzyże w kościele pozostają zasłonięte aż do Wielkiego Piątku. Zwyczaj ten ma podkreślić wyniszczenie Chrystusa i zmierza do tego, aby obraz Jezusa Ukrzyżowanego mocniej zapadł w ludzkich sercach.
 2. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.30. Od najbliższej środy do Wielkiej Środy, w dni powszednie, Spowiedź św. od godz. 17.00 – prosimy nie odkładać Spowiedzi na ostatnią chwilę.
 3. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” odbędzie się dzisiaj oraz Niedzielę Palmową. Przy wyjściach z kościoła wystawione są kosze (tylko w te dwa dni!) do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy także o zgłaszanie się chętnych do rozwożenia przygotowanych paczek – kierowców z samochodami i wolontariuszy.
 4. Od wczoraj, aż do przyszłej niedzieli przeżywamy we wszystkich diecezjach w Polsce nowennę „Akcja 21.20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowennę odmawiamy po porannych i przed wieczornymi Mszami św.
 5. Jutro zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II o godz. 18.00.
 6. Także jutro, po wieczornej Mszy św., kolejną katechezę dla dorosłych wygłosi ks. Adam.
 7. Na spotkanie organizacyjne w sprawie tegorocznego festynu parafialnego zapraszamy wszystkich zaangażowanych w minionych latach, jak i pragnących do nich dołączyć – w środę po wieczornej Mszy św.
 8. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszej Parafii, w najbliższy piątek 22 marca, po Mszy św., o godz. 21.00, do Parafii NSPJ w Solcu Kujawskim – dystans 44 km i 600 m. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 9. Na kolejne spotkania warsztatowo – formacyjne dla mężczyzn i kobiet zapraszamy w sobotę na godz. 11.30.
 10. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, podczas wszystkich Mszy św. pobłogosławione zostaną palmy. Suma rozpocznie się uroczysta procesją z palmami oraz zostanie odśpiewany Opis Męki Pańskiej.
 11. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do fordońskiej Doliny Śmierci pod hasłem „Wracam do Domu” – w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 i 20.00.
 12. Zachęcamy do podjęcia postu lub dowolnego wyrzeczenia w intencji misji, które przeżyjemy w czerwcu z okazji 100 – lecia naszej Parafii. Zapisy na wybrane dni na stronie internetowej i w zakrystii.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz do Białegostoku, Supraśla, Kruszynian, Sokółki, Wigier, Kowna, Szydłowa, Szawle i Trok od 29 kwietnia do 5 maja. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach – zapisy w Biurze Parafialnym (zostało już tylko 15 miejsc).
 14. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymkach do korzeni oraz pielgrzymkach dziękczynnych do Włoch z okazji 20 – lecia Diecezji – szczegóły na plakatach.
 15. W Biurze Parafialnym można odbierać zamówione bilety na koncert z okazji 20 – lecia Diecezji Bydgoskiej.
 16. We wtorki, udzielana jest pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT – w godzinach od 1o.00 do 12.00 w Domu Parafialnym w pokoju nr 3.
 17. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 18. Bydgoski Klub Frondy, z okazji zbliżającego się Dnia Świętości Życia, zaprasza na spotkanie z Panią Kają Godek, działaczką pro-life, pt. „Zagrożenia dla życia i rodziny. Polska na celowniku”, które odbędzie się w poniedziałek, 25 marca o godz. 19.00 w Auli CEF przy ul. Grodzkiej 18.
 19. Dziękujemy Parafianom z grupy gospodarczo – technicznej oraz członkom Duszpasterstwa Tradycji Łacińskiej za wykonane prace w ostatnim czasie w kościele i w Domu Parafialnym.
 20. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 21. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Zbigniew Kalitka, lat 74; † Jolanta Strzelecka, lat 66;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…