Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu, 10 marca A.D. 2024

 1. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży
  po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Andrzej Marmurowicz, w niedziele o godz. 15.30.
 2. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. jutro o godz. 18.00.
 3. Rekolekcje dla dzieci ze SP nr 2 oraz dla dzieci ze szkoły specjalnej odbędą się od 13 do 15 marca.
 4. Obowiązkowe spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych oraz I szkół średnich odbędzie się w środę, 13 marca – początek wspólną Mszą św. o godz. 18.00.
 5. Stowarzyszenie "Salus Populi Romani" działające przy naszej Parafii, zaprasza do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej 15 marca o godz. 16:00 w naszym kościele. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 6. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” odbędzie się w przyszłą niedzielę, oraz Niedzielę Palmową. Przy wyjściach z kościoła wystawione będą kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.
 7. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z naszej Parafii, w piątek 22 marca, po Mszy św., o godz. 21.00, do Parafii NSPJ w Solcu Kujawskim – dystans 44 km i 600 m. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 8. Zachęcamy do podjęcia postu lub dowolnego wyrzeczenia w intencji misji, które przeżyjemy w czerwcu z okazji 100 – lecia naszej Parafii. Zapisy na wybrane dni na stronie internetowej i w zakrystii.
 9. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz do Białegostoku, Supraśla, Kruszynian, Sokółki, Wigier, Kowna, Szydłowa, Szawle i Trok od 29 kwietnia do 5 maja. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.
 10. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymkach do korzeni oraz pielgrzymkach dziękczynnych do Włoch z okazji 20 – lecia Diecezji – szczegóły na plakatach.
 11. Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku osobom i instytucjom potrzebującym pomocy i ją niosącym. Szczególnie polecamy fundację „Kaktus”, która zorganizowała wiele wydarzeń we współpracy z naszą Parafią - jej wizytówki są wyłożone na ławkach.
 12. We wtorki, udzielana jest pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT – w godzinach od 1o.00 do 12.00 w Domu Parafialnym w pokoju nr 3.
 13. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 14. Zapraszamy młodzież i dorosłych do udziału w ogólnopolskim Sympozjum Naukowo – Edukacyjnym „Smartfon, wyzwanie naszych czasów” w najbliższy piątek – szczegóły na plakatach i ulotkach.
 15. Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy wyruszy w najbliższy piątek, o godz. 19.30 z Bydgoskiej Katedry. Zakończenie przed Bazyliką św. Wincentego à Paulo.
 16. Od 16 do 24 marca przeżywać będziemy we wszystkich diecezjach w Polsce nowennę „Akcja 21.20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowennę będziemy odmawiać po porannych i przed wieczornymi Mszami św.
 17. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej do fordońskiej Doliny Śmierci pod hasłem „Wracam do Domu” – w Niedzielę Palmową o godz. 16.00 i 20.00.
 18. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Lech Antczak, lat 75;

† Gabriela Kryspin, lat 86;

† Wiktor Dzięciołowski, dziecko zmarłe przed narodzeniem;