Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Wielkiego Postu 3 marca A.D. 2024

 1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Gościom za liczny udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych. Szczególne podziękowanie dla tych, którzy włączyli się w ich przeprowadzenie: Służbie liturgicznej, chórowi, zespołom muzycznym, Panom organistom, Panom Kościelnym oraz naszej parafialnej obsłudze medialnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Ojcu Marcinie. Nauk rekolekcyjnych można wysłuchać na kanale parafialnym na YouTube.
 2. Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej niedzielę medialną, którą poprowadzi o. Dawid Wilczyński, redemptorysta ze studentami, a podczas Mszy św. o godz. 12.15 zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo dzieciom, które urodziły się w marcu ubiegłego roku.
 3. Także dzisiaj rozpoczynają się rekolekcje dla wspólnoty Wiernych Tradycji Łacińskiej i wszystkich chętnych pod hasłem „Hoc est Corpus meum”. Nauki wygłosi ks. Michał Borowski.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Andrzej Marmurowicz, w niedziele o godz. 15.30.
 5. Zapraszamy do uczestnictwa w ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która wyruszy z naszej Parafii, w piątek 22 marca, do Parafii NSPJ w Solcu Kujawskim – dystans 44 km i 600 m. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
 6. Zapraszamy do podjęcia postu lub dowolnego wyrzeczenia w intencji misji, które przeżyjemy w czerwcu z okazji 100 – lecia naszej Parafii. Zapisy na wybrane dni na stronie internetowej i w zakrystii.
 7. Ksiądz Biskup zaprasza do nawiedzania Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, których lista dostępna jest na stronie internetowej Diecezji.
 8. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego, oraz wszystkich, którzy chcieliby do niej dołączyć, we wtorek, na wieczorną Mszę św. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła oraz spotkanie.
 9. W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo do św. Józefa.
 10. W I czwartek miesiąca, który będzie kolejnym dniem nowenny przed 100 – leciem naszej Parafii o godz. 18.00 Msza św. o powołania, a po niej nabożeństwo.
 11. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie oraz na Podlasie i na Litwę. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach.
 12. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymkach do korzeni oraz pielgrzymkach dziękczynnych do Włoch z okazji 20 – lecia Diecezji – szczegóły na plakatach.
 13. Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku osobom i instytucjom potrzebującym pomocy i ją niosącym. Szczególnie polecamy fundację „Kaktus”, która zorganizowała wiele wydarzeń we współpracy z naszą Parafią – jej wizytówki są wyłożone na ławkach.
 14. We wtorki, udzielana jest pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych PIT – w godzinach od 1o.00 do 12.00 w Domu Parafialnym w pokoju nr 3.
 15. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 16. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Powołany 2”, która odbędzie się w Kinie Helios jutro, o godz. 18.30. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 17. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 18. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.