Ogłoszenia Duszpasterskie, II Niedziela Wielkiego Postu 25 lutego A.D. 2024

 
 1. Składamy serdeczne podziękowania fundacji „Kaktus” za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej świetlicy zimowej dla dzieci oraz rodzicom za wszelką formę jej wsparcia.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Klient czy uczeń, magazyn czy dom – rekolekcje o Kościele”- trwać będą  do najbliższej środy, 28 lutego a poprowadzi je O. Marcin Ciechanowski, paulin, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. a w dni powszednie podczas Mszy św. o  godz. 8.30 oraz 18.00, a dla środowisk akademickich, nauczycielskich, medycznych, inżynierskich i twórczych specjalna konferencja dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 20.00. a w dni powszednie o godz. 19.00. Od poniedziałku do środy, od godz. 17.30 będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. O. Marcin będzie prowadził także rekolekcje dla młodzieży szkół średnich z terenu naszej Parafii. Rekolekcje dla dzieci odbędą się od 13 do 15 marca.
 3. Rekolekcje dla wspólnoty Wiernych Tradycji Łacińskiej i wszystkich chętnych pod hasłem „Hoc est Corpus meum”, odbędą się od 3 do 6 marca. Nauki wygłosi ks. Michał Borowski.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. Andrzej Marmurowicz, w niedziele o godz. 15.30.
 5. Zapraszamy do podjęcia postu lub dowolnego wyrzeczenia w intencji misji, które przeżyjemy w czerwcu z okazji 100 – lecia naszej Parafii. Zapisy na wybrane dni na stronie internetowej i w zakrystii.
 6. Kalendarz wydarzeń wielkopostnych w naszej Parafii jest wyłożony na ławkach i stolikach. Prosimy go z sobą zabierać.
 7. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do niedzieli Trójcy Świętej.
 8. Ksiądz Biskup zaprasza do nawiedzania Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, których lista dostępna jest na stronie internetowej Diecezji.
 9. Dzisiaj przeżywamy kolejny dzień nowenny przed 20 – leciem naszej Diecezji.
 10. Msza św. o uzdrowienie wszelkich chorób duszy i ciała przez wstawiennictwo św. Gemmy w czwartek o godz. 18.00 a po niej specjalne nabożeństwo.
 11. Także w czwartek wznowione zostają próby scholi dziecięcej – zapraszamy wszystkie śpiewające dzieci na godz. 18.00 do Domu Parafialnego.
 12. W I piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00.
 13. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie w czasie którego różaniec poprowadzą Wojownicy Maryi, a następnie wyruszą ulicami miasta z modlitwą różańcową na Stary Rynek. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 14. Za tydzień będziemy przeżywali w naszej Parafii niedzielę medialną, którą poprowadzi o. Dawid Wilczyński, redemptorysta.
 15. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15 błogosławieństwo dzieci, które urodziły się w marcu ubiegłego roku.
 16. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymkach do korzeni oraz pielgrzymkach dziękczynnych do Włoch z okazji 20 – lecia Diecezji – szczegóły na plakatach.
 17. Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku osobom i instytucjom potrzebującym pomocy i ją niosącym. Szczególnie polecamy fundację „Kaktus”, która zorganizowała wiele wydarzeń we współpracy z naszą Parafią – jej wizytówki są wyłożone na ławkach.
 18. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 19. W ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie zebraliśmy do puszek 966 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 20. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Powołany 2”, która odbędzie się w Kinie Helios w poniedziałek, 4 marca o godz. 18.30. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 21. Na naszej stronie internetowej można obejrzeć filmik pokazujący „sprawców” znikania główek świeżych kwiatów na naszym cmentarzu.
 22. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 23. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na marzec.
 24. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Daniela Bogdańska – Osiewicz, lat 82; † Maria Alpop, lat 73; † Irena Pawlak, lat 90; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…