Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu, 18 lutego 2024 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Światowego Dnia Chorych w naszej Parafii, a szczególnie Parafialnemu Kołu Caritas oraz Parafianom z grupy gospodarczo – technicznej za przygotowanie i zamontowanie podjazdu przed wejściem do kościoła od strony targowiska.
 2. Comiesięczny wieczór modlitwy ze św. Janem Pawłem II dzisiaj po Mszy św. o godz. 20.00.
 3. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz, w niedziele o godz. 15.30.
 4. Zapraszamy do podjęcia postu lub dowolnego wyrzeczenia w intencji misji, które przeżyjemy w czerwcu z okazji 100 – lecia naszej Parafii. Szczegóły na stronie internetowej.
 5. Rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Klient czy uczeń, magazyn czy dom – rekolekcje o Kościele”, zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich, twórczych i akademickich przeżywać będziemy od przyszłej niedzieli, 25 lutego. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Marcin Ciechanowski, paulin, na wszystkich Mszach św. niedzielnych a od poniedziałku do środy dla Parafian na Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 a dla środowisk inteligenckich i twórczych specjalna konferencja w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 20.00. a w dni powszednie o godz. 19.00. Spowiedź od poniedziałku do środy od godz. 17.30. O. Marcin będzie prowadził także rekolekcje dla młodzieży szkół średnich z terenu naszej Parafii. Rekolekcje dla dzieci odbędą się od 13 do 15 marca.
 6. Rekolekcje dla wspólnoty Wiernych Tradycji Łacińskiej i wszystkich chętnych pod hasłem „Hoc est Corpus meum”, odbędą się od 3 do 6 marca. Nauki wygłosi ks. Michał Borowski.
 7. Kalendarz wydarzeń wielkopostnych w naszej Parafii jest wyłożony na ławkach i stolikach. Prosimy go z sobą zabierać.
 8. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do niedzieli Trójcy Świętej.
 9. Ksiądz Biskup zaprasza do nawiedzania Wielkopostnych Kościołów Stacyjnych, których lista dostępna jest na stronie internetowej Diecezji.
 10. Zapraszamy do świetlicy zimowej dla dzieci, która potrwa od jutra do piątku – jest jeszcze kilka wolnych miejsc, szczegóły na naszej stronie internetowej.
 11. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem prokuratorem Andrzejem Witkowskim, który prowadził śledztwo w sprawie morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie pt. „Aresztowanie Generałów” odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej przy ul. Grodzkiej 18 jutro, o godz. 18.00.
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy kolejny dzień nowenny przed 20 – leciem naszej Diecezji.
 13. Zachęcamy do uczestnictwa w Pielgrzymkach do korzeni oraz pielgrzymkach dziękczynnych do Włoch z okazji 20 – lecia Diecezji – szczegóły na plakatach.
 14. Zachęcamy do przekazywania 1,5 % podatku osobom i instytucjom potrzebującym pomocy i ją niosącym. Szczególnie polecamy fundację „Kaktus”, która zorganizowała wiele wydarzeń we współpracy z naszą Parafią - jej wizytówki są wyłożone na ławkach.
 15. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykułów z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Przy wyjściu z kościoła prowadzimy zbiórkę ofiar do puszek na pomoc Ukrainie.
 18. Przed Kościołem odbywa się zbiórka podpisów w sprawie uchylenia „Programu na rzecz równego traktowania dla Miasta Bydgoszczy na lata 2023 – 28”.
 19. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na projekcję filmu „Powołany 2”, która odbędzie się w Kinie Helios w poniedziałek, 4 marca o godz. 18.30. Biletyw cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 20. Wszystkim korzystającym z czasu ferii zimowych życzymy udanego wypoczynku oraz regeneracji sił duchowych i fizycznych.
 21. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Gerold Kitowski, lat 82;

† Sylwia Drążkowska, lat 46;

† Adam Szulc, lat 59;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…