Ogłoszenia Duszpasterskie, VI Niedziela w ciągu roku, 11 lutego 2024 r.

 1. Rozpoczęły się ferie zimowe – wszystkim korzystającym z tego czasu życzymy udanego wypoczynku i regeneracji sił duchowych i fizycznych.
 2. Jutro zapraszamy na obchody Światowego Dnia Chorego w naszej Parafii– Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lurdzkim o godz. 10.30, po niej zapraszamy na poczęstunek w Domu Parafialnym. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.
 3. Jutro biura Parafialne i Cmentarne czynne będą wyjątkowo od 10.00 do 11.00.
 4. Także jutro, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 5. Kończy się karnawał i w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.00 (w klasycznym Rycie Rzymskim) 7.30, 17.00, 18.00, 19.00. Tego dnia wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do sytości). Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.
 6. Z okazji wspomnienia św. Walentego po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór „Serca do Serca” z prof. Wandą Półtawską i zespołem Emma.
 7. Nabożeństwa wielkopostne: w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz, w niedziele o godz. 15.30.
 8. Rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Klient czy uczeń, magazyn czy dom – rekolekcje o Kościele”, zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich, twórczych i akademickich przeżywać będziemy od 25 do 28 lutego. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Marcin Ciechanowski, paulin. Szczegóły na stronie internetowej oraz na plakatach.
 9. Wraz z początkiem Wielkiego Postu rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który trwać będzie do niedzieli Trójcy Świętej.
 10. Najbliższy piątek, będzie zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich.
 11. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem prokuratorem Andrzejem Witkowskim, który prowadził śledztwo w sprawie morderstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Spotkanie pt. „Aresztowanie Generałów” odbędzie się w Centrum Edukacyjno – Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej przy ul. Grodzkiej 18 w poniedziałek, 19 lutego, o godz. 18.00.
 12. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 900 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 13. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykuły z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 14. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Wojciech Gałka, lat 75; † Władysław Wessel, lat 93; † Jan Wasilewski, lat 65; † Maria Bakowicz, lat 66; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…