Ogłoszenia duszpasterskie, V Niedziela w ciągu roku, 4 lutego 2024 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w demontaż dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele oraz zorganizowali wczorajszy bal karnawałowy dla dzieci.
 2. Od dzisiaj, w każdą I niedzielę miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 12.15 udzielane będzie specjalne błogosławieństwo dzieciom, które w danym miesiącu obchodzić będą pierwszą rocznicę urodzin.
 3. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 4. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych we wtorek, na wieczorną Mszę św. i spotkanie po nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła.
 5. W I środę miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. W tym dniu także przeżywać będziemy kolejny dzień nowenny przed 100 – leciem naszej Parafii.
 6. Kolejne spotkanie w ramach kursu Aplha w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 9. Zapraszamy na Światowy Dzień Chorego, który w naszej Parafii przeżywać będziemy w poniedziałek, 12 lutego – Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lurdzkim o godz. 10.30, po niej zapraszamy na poczęstunek w Domu Parafialnym. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.
 10. Z okazji wspomnienia św. Walentego, w środę, 14 lutego, po Mszy św. o godz. 19.00 w naszym kościele, zapraszamy na wieczór „Serca do Serca” z prof. Wandą Półtawską i zespołem Emma.
 11. Dzieci zapraszamy do świetlicy zimowej – od 19 do 23 lutego. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Klient czy uczeń, magazyn czy dom – rekolekcje o Kościele”, zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich, twórczych i akademickich, które  przeżywać będziemy od 25 do 28 lutego. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Marcin Ciechanowski, paulin.
 13. Koło Misyjne składa podziękowania za ofiarność – w ubiegłym roku na cele misyjne przygotowano 7 paczek o wadze 36 kg. Które trafiły do Referatu Misyjnego Księży Werbistów w Pieniężnie. Nadal prosimy o przynoszenie znaczków pocztowych, dewocjonaliów, kluczy monet itp., które zostaną przeznaczone na misje.
 14. Już teraz serdecznie zapraszamy do rezerwacji biletów na Koncert z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej, który odbędzie się w Filharmonii Pomorskiej w sobotę 6 kwietnia o godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł, zapisy w Biurze Parafialnym.
 15. Na stoliku pod tablicą ogłoszeń zostały wyłożone przedruki artykuły z „Naszego Dziennika” – zachęcamy do czytania i dzielenia się z innymi.
 16. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”