Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela w ciągu roku, 28 stycznia 2024 r.

 1. Zakończyliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Dziękujemy wszystkim, którzy zaprosili kapłanów do swoich domów, za gościnne przyjęcie, czas wspólnej modlitwy i spotkania oraz za wszystkie przedstawione uwagi i spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania naszej wspólnoty parafialnej. Serdecznie dziękujemy także za składane przy okazji kolędy ofiary na potrzeby naszej parafii.
 2. Dziękujemy apostolskiej grupie kulturalno – edukacyjnej naszej Parafii za zorganizowanie w okresie bożonarodzeniowym koncertów kolęd, które odbyły się w naszej świątyni.
 3. Od jutra powraca stały porządek Mszy św. w naszym kościele – od poniedziałku do piątku wieczorna Msza św. sprawowana będzie o godz. 18.00.
 4. Bydgoski klub Frondy zaprasza na film. Pt. „Powstaniec 1863”. Projekcja odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii. Po projekcji spotkanie z reżyserem.
 5. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne a po niej nabożeństwo.
 6. W I piątek miesiąca, 2 lutego, przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. Spowiedź św. od godz. 17.00. W tym dniu przynosimy do kościoła gromnice, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Z racji dnia życia konsekrowanego odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcone zostaną świece dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. W czasie liturgii śpiew prowadzić będzie schola dziecięca z parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy Parafian do pomocy przy demontażu świątecznych dekoracji w naszym kościele.
 7. Także w piątek odbędzie się kolejne spotkanie w ramach kursu Alpha – o godz. 18.00 w Domu Parafialnym, szczegóły na plakatach.
 8. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie w czasie którego różaniec poprowadzą Wojownicy Maryi, a następnie wyruszą ulicami miasta z modlitwą różańcową na Stary Rynek. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Po Mszach św. udzielone zostanie błogosławieństwo św. Błażeja.
 9. Dzieci zapraszamy na bal karnawałowy w najbliższą sobotę na godz. 16.00 oraz do świetlicy zimowej od 19 do 23 lutego. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. Zapraszamy młodzież 14+ na warsztaty z animacji grup, prowadzenia zajęć aktywizujących dzieci i pracy w grupach, które odbędą się w najbliższą sobotę, w godzinach 13.00 – 17.00, w Domu Parafialnym. Zapisy w Biurze Parafialnym i pod numerem te. 600 828 444 do 1 lutego.
 11. Od przyszłej niedzieli, w każdą I niedzielę miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 12.15 udzielane będzie specjalne błogosławieństwo dzieciom, które w danym miesiącu obchodzić będą pierwszą rocznicę urodzin.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na Światowy Dzień Chorego, który w naszej Parafii przeżywać będziemy w poniedziałek, 12 lutego – Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych i błogosławieństwem lurdzkim o godz. 10.30, po niej zapraszamy na poczęstunek w Domu Parafialnym. Bardzo prosimy rodziny, sąsiadów, znajomych o pomoc w dotarciu chorym do naszej świątyni.
 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na luty.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Marek Majchrzak, lat 69; † Roman Romanowski, lat 65; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…