Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia, 24 grudnia 2023 r.

 1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia – Msze św. w naszym kościele o godz. 6.00 (w Klasycznym Rycie Rzymskim), 7.30, 9,00, 10.30 i 12.15. Uczestnictwo w Pasterce nie zwalnia nas z uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 2. W naszej świątyni jest światło betlejemskie, które można zabierać do swoich domów na stół wigilijny. Natomiast na naszej stronie internetowej zamieszczone są teksty modlitw do odmówienia przed wieczerzą wigilijną.
 3. W naszym kościele Pasterka w Klasycznym Rycie Rzymskim (po łacinie) o godz. 22.00. natomiast całą Rodzinę Parafialną i Gości zapraszamy na godz. 24.00 aby wspólnie rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Po Mszy św. zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd i poczęstunek. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
 4. Jutro, w Boże Narodzenie Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 5. W drugi dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 6. Zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie przy żłóbku w pierwszy oraz drugi dzień Świąt o godz. 17.00.
 7. Na Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała przez wstawiennictwo św. Gemmy zapraszamy w czwartek na godz. 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień Roku Pańskiego 2023 r. Na każdej Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 18.00 – nie będzie Mszy św. o 20.00! Po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno – błagalne na zakończenie starego roku.
 9. W Nowy Rok przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. W tym dniu obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy św.
 10. Odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii rozpoczniemy 2 stycznia. Dokładny plan kolędy zostanie ogłoszony w przyszłą niedzielę. W czasie kolędy, Msze św. od poniedziałku do piątku, odprawiane będą o godz. 15.30.
 11. Na tablicy koło ołtarza Matki Bożej zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii a także prace plastyczne z konkursu „Moja droga na roraty”.
 12. W minionym tygodniu wymieniliśmy okna w kolejnej sali Domu Parafialnego oraz zamontowaliśmy skarbonę (przy obrazie MB Częstochowskiej) na specjalne zbiórki, które będziemy prowadzili w naszej Parafii.
 13. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 14. Zachęcamy do lektury najnowszego, podwójnego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkami Rodzina oraz 5 minut z Bogiem na styczeń, w cenie 15 zł. Polecamy także najnowszy numer „Głosu Serca” dostępny online na naszej stronie internetowej.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Jolanta Wandzioch, lat 71; † Kazimierz Radziński, lat 84; † Marek Andrzejewski, lat 59;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…