Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu, 17 XII 2023 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Parafianom, którzy przygotowali i dostarczyli wiele świątecznych atrakcji, oraz zorganizowali jarmark przedświąteczny w minioną niedzielę.
 2. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym w dni powszednie o godz. 7.00, na które, od poniedziałku do piątku, szczególnie zapraszamy dzieci. Po roratach śniadanie w Domu Parafialnym dla dzieci i dorosłych. Dzieci uczestniczące w roratach przynoszą wyklejone niebieskie karty na Mszę św. w przyszła niedzielę o godz. 12.15.
 3. Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” można nabywać po Mszy św. pod chórem, przy wyjściu z kościoła.
 4. Pod chórem także odbieramy list dzięki któremu możemy wrazić pragnienie przyjęcia odwiedzin duszpasterskich tzw. „kolędy”. Odcięte od listu zaproszenie, po czytelnym wypełnieniu, wrzucamy wyłącznie do skarbony pod obrazem MB Nieustającej Pomocy. Listy będzie można odbierać w ciągu tygodnia w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Istnieje też możliwość zgłoszenia „kolędy” przez formularz na stronie internetowej naszej Parafii do środy, 20 grudnia. „Kolęda” w naszej Parafii rozpocznie się 2 stycznia.
 5. Od wczoraj trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmówimy dzisiaj przed wieczorną Mszą św., w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a w przyszłą niedzielę po Sumie Parafialnej.
 6. Jutro, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II na godz. 18.00.
 7. Także jutro odbędzie się kolejna katecheza dla dorosłych – po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 8. Niech pomocą w pełnym radości przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia będzie Sakrament pokuty i pojednania – od jutra do soboty włącznie o godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 9. W przyszłą niedzielę przypada Wigilia Bożego Narodzenia – Msze św. w tym dniu o godz. 6.00 (w Klasycznym Rycie Rzymskim), 7.30, 9,00, 10.30 i 12.15. Uczestnictwo w Pasterce nie zwalnia nas z uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 10. W naszym kościele Pasterka w Klasycznym Rycie Rzymskim (po łacinie) o godz. 22.00. natomiast całą Rodzinę Parafialną i Gości zapraszamy na godz. 24.00 aby wspólnie rozpocząć świętowanie Bożego Narodzenia. Po Eucharystii zapraszamy do Domu Parafialnego na wspólne dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd i poczęstunek. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
 11. W Boże Narodzenie Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 12. W drugi dzień Świąt Msze św. według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 13. Zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie przy żłóbku w pierwszy oraz drugi dzień Świąt o godz. 17.00.
 14. Rodziny i osobo samotne, dla których przygotowaliśmy paczki z darów zebranych w ramach akcji „Serce dla potrzebujących”, prosimy o ich odbiór od poniedziałku do czwartku w godzinach od 8.00 do 9.00.
 15. Przy wyjściu z kościoła odbywa się kiermasz książek.
 16. W ubiegłą niedzielę na potrzeby inwestycyjne i remontowe naszej Parafii zebraliśmy 7 805 zł. za które zakupiliśmy 3 pompy do centralnego ogrzewania kościoła i domu parafialnego. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 17. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 18. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 19. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Mirosława Białecka, lat 73; † Stefania Świerczyńska, lat 85; † Józef Kostecki, lat 75;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…