Akcje charytatywne i błogosławieństwo kobiet w ciąży

Niedziela 10 grudnia obfitowała w liczne akcje charytatywne w naszej parafii. Gościliśmy pana Andrzeja Mamysa, który po Mszach św. w kilku słowach przedstawił ideę działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza w Bydgoszczy. To właśnie tu kobiety ciężarne, którym przychodzi zmierzyć się trudną diagnozą nieuleczalnej choroby ich poczętego dziecka uzyskują pełną opiekę zarówno medyczną jak i psychologiczną; opiekę którą zostają otoczone aż do rozwiązania i bolesnego pożegnania z dzieckiem. Centrum Opieki walcząc o życie świadczy pomoc bezpłatnie utrzymując się głównie z datków. Jedną z form ich pozyskiwania jest coroczne wydanie kalendarza cegiełki, do zakupu którego pan Andrzej Mamys zachęcał naszych parafian. Ponadto podczas Mszy św. o godz. 12:15 (z udziałem dzieci i przy akompaniamencie parafialnej scholi) miało miejsce specjalne błogosławieństwo udzielane kobietom spodziewającym się narodzin dziecka. Kolejną inicjatywą charytatywną tej niedzieli była zbiórka na pomoc dla Kościoła katolickiego na wschodzie. Pod chórem można było również nabywać świece Caritas i opłatki oraz pobierać listy, w których księża naszej parafii zachęcają do licznych zgłoszeń do duszpasterskiego nawiedzenia rodzin.