Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023 r.

 1. Trwa Adwent. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym w dni powszednie o godz. 7.00, na które, od poniedziałku do piątku, szczególnie zapraszamy dzieci. Po roratach śniadanie w Domu Parafialnym dla dzieci i dorosłych.
 2. Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” można nabywać po Mszy św. pod chórem, przy wyjściu z kościoła.
 3. Pod chórem także odbieramy list dzięki któremu możemy wrazić pragnienie przyjęcia odwiedzin duszpasterskich tzw. „kolędy”. Odcięte od listu zaproszenie, po czytelnym wypełnieniu, wrzucamy wyłącznie do skarbony pod obrazem MB Nieustającej Pomocy. Listy będzie można odbierać w ciągu tygodnia w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania. Istnieje też możliwość zgłoszenia „kolędy” przez formularz na stronie internetowej naszej Parafii do 20 grudnia.
 4. Dzisiaj odbywa się w naszej Parafii jarmark przedświąteczny, z którego dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci. Podczas jarmarku można zakupić ozdoby oraz różnorodny asortyment świąteczny.
 5. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.:” Moja droga na Roraty”. Podpisane prace wykonane w technice plastycznej przynosimy dzisiaj na jarmark. Każdy artysta otrzyma prezent. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone jutro, podczas Rorat o godz. 7.00.
 6. Kobiety w stanie błogosławionym zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.15 podczas której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 7. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem Wojciechem Sumlińskim połączone z promocją najnowszej książki pt. Aneks, które odbędzie się jutro w Domu Parafialnym o godz. 18.30.
 8. Także jutro spotkanie dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych – początek o godz. 18.00 w kościele.
 9. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych w środę, o godz. 18.00.
 10. Na kolejne spotkania kobiet z biblijnymi bohaterkami jako wzorem dla współczesnych kobiet oraz mężczyzn kształtujących męskie serce zapraszamy w sobotę na godz. 11.30 do Domu Parafialnego.
 11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarza z Kongo – o. Andrzeja Wichowskiego.
 12. Wraz ze SP nr 2 oraz XIII LO organizujemy przedświąteczne spotkanie dla seniorów i osób samotnych, 19 grudnia, o godz. 10.00, wszystkich pragnących w nim uczestniczyć prosimy o wcześniejsze zgłoszenia w Biurze Parafialnym.
 13. Dzisiaj odbywa się będzie kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 14. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Prosimy o słowo przedstawiciela Zakonu św. Łazarza…
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Halina Spychalska, lat 96; † Stefan Jędrzejewski, lat 76;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…