Ogłoszenia Duszpasterskie – I Niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 r.

 
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Podczas Sumy o godz. 10.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Skierowaliśmy także list do naszych Parafian, który pragniemy aby dotarł do każdego mieszkania na terenie naszej Parafii. Dzięki niemu będzie można również wrazić pragnienie przyjęcia odwiedzin duszpasterskich tzw. „kolędy”. Odcięte od listu zaproszenie na kolędę po czytelnym wypełnieniu wrzucamy tylko do skarbony pod obrazem MB Nieustającej Pomocy. Prosimy o pomoc w jego dostarczeniu do swoich sąsiadów, zabierając go po zakończonej Mszy św. przy wyjściu, pod chórem. Istnieje też możliwość zgłoszenia „kolędy” przez formularz na stronie internetowej naszej Parafii do 20 grudnia. Opłatki wigilijne, podobnie jak w ubiegłych latach, będą rozprowadzane jedynie w przygotowanych opakowaniach. Będzie można je nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., pod chórem, przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 10 zł, duża – 20 zł.
 2. Do dzisiaj włącznie trwa akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Prosimy także o zgłaszanie w Biurze Parafialnym tych, którym będą one przekazane.
 3. Wraz z SP nr 2 oraz XIII LO, 20 grudnia, organizujemy przedświąteczne spotkanie dla seniorów i osób samotnych, które prosimy zgłaszać w Biurze Parafialnym.
 4. Msze św. roratnie sprawowane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 5. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.:” Moja droga na Roraty”. Podpisane prace wykonane w technice plastycznej przynosimy na jarmark przedświąteczny w przyszłą niedzielę. Każdy artysta otrzyma prezent. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas Rorat o godz. 7.00 w poniedziałek, 11 grudnia.
 6. Wspólnota Wiernych Tradycji Łacińskiej zaprasza na rekolekcje adwentowe, które w naszym kościele poprowadzi ks. dr Paweł Hoppe. Początek dzisiaj na Mszy św. o godz. 14.00, a w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00 konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Dzisiaj odbywa się parafialny kiermasz książki organizowany przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 8. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz rodziny i sympatyków zapraszamy na Mszę św. i spotkanie jutro na godz. 18.00.
 9. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie osoby z zaburzeniami psychicznymi. Po Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 10. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z VII i VII szkół podstawowych w środę o godz. 18.00.
 11. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św. nabożeństwo powołaniowe połączone z nowenną przygotowującą naszą Parafię do misji ewangelizacyjnych.
 12. W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, od 12.00 do 13.00 zapraszamy przed Najświętszy Sakrament na Godzinę Łaski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 13. Kobiety w stanie błogosławionym zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.15 podczas której zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
 14. Jarmark przedświąteczny odbędzie się w naszej Parafii w przyszłą niedzielę, a dochód z niego, przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci. Podczas jarmarku będzie można zakupić ozdoby oraz różnorodny asortyment świąteczny.
 15. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 16. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z życia naszej wspólnoty parafialnej w listopadzie na tablicy pod chórem.
 17. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii, a po Mszach św. odbywać się będzie kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 18. Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele Zakonu św. Łazarza rozprowadzać będą kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką małżeństwa spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 19. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem Wojciechem Sumlińskim połączone z promocją najnowszej książki pt. Aneks, które odbędzie się w przyszły poniedziałek w Domu Parafialnym.
 20. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 21. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 22. Prosimy o słowo Pana Andrzeja Lwowskiego.
 23. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej: † Maria Siemieniecka, lat 81;
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…