Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i jednocześnie Światowy Dzień Młodzieży. Po Mszy św. o godz. 10.30 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego.
 2. Także dzisiaj rozpoczynamy akcję “Serce dla potrzebujących”, która trwać będzie do 3 grudnia. Przy wyjściach z kościoła są wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki świąteczne. Przez ten czas prosimy także o zgłaszanie tych, którym będą one przekazane.
 3. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” – projekcja w poniedziałek, jutro, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 4. Poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. we wtorek, podczas wieczornej Mszy św.
 5. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Gemmy, w czwartek, o godz. 18.00.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej spotkanie Straży Honorowej.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 8. Za tydzień rozpoczynamy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Podczas Sumy o godz. 10.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Msze św. roratnie sprawowane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00. W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych. Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt.:” Moja droga na Roraty”. Podpisane prace wykonane w technice plastycznej przynosimy na jarmark przedświąteczny 10 grudnia. Każdy artysta otrzyma prezent. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone podczas Rorat o godz. 7.00 w poniedziałek, 11 grudnia.
 9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy, we wspólnocie parafialnej, świętować tegoroczne jubileusze małżeństw z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się Jubilatów do środy włącznie.
 10. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się parafialny kiermasz książki a także będzie można nabyć książkę ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” – autor, który był cenionym rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą, zginął w Alpach w 2017 r.
 11. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do czwartku włącznie, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 12. Jarmark przedświąteczny odbędzie się w naszej Parafii 10 grudnia, a dochód z niego przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci. Podczas jarmarku będzie można zakupić ozdoby oraz różnorodny asortyment świąteczny. Zapraszamy do włączenia się w przygotowania przez własnoręcznie pieczone pierniki, które prosimy dostarczyć do 1 grudnia do Biurze Parafialnym. Do ich lukrowania, zdobienia i pakowania, zapraszamy w najbliższą sobotę do Domu Parafialnego od 10.00 do 12.00.
 13. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 14. Diecezjalna pielgrzymka do grobu św. Piotra i innych miejsc we Włoszech odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Szczegóły w biurze turystyczno – pielgrzymkowym Frater – frater.pl tel. 509 848 200.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Grażyna Kaczmarek, lat 72; † Konrad Kosicki, lat 71; † Ryszard Piekarski, lat 79; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…