Ogłoszenia Duszpasterskie, XXXIII Niedziela w ciągu roku 19 listopada 2023 r.

 1. Katecheza dla dorosłych, którą wygłosi ks. Adam – jutro po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 2. Na koncert organowy, w ramach IV Dni Muzyki Kościelnej w Diecezji Bydgoskiej, zapraszamy do naszego kościoła we wtorek, na godz. 18.30. Wystąpi bydgoski organista Michał Dzięcioł.
 3. Wspólnota Sursum Corda zaprasza na spotkanie biblijne z rozważaniem Słowa Bożego – w środę, po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w Domu Parafialnym.
 4. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy na próbę scholi – w czwartek na godz. 18.00 do Domu Parafialnego.
 5. Także w czwartek na wieczorną Mszę św. i spotkanie Towarzystwo św. Wojciecha zaprasza wszystkich mężczyzn pragnących wstąpić w jego szeregi.
 6. „Męskie serce” to hasło cyklu spotkań dla Mężczyzn, który rozpocznie się w sobotę, o godz. 11.00 w Domu Parafialnym – szczegóły na stronie internetowej.
 7. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego. Homilię w tym dniu wygłosi ks. dr Piotr Wachowski – postulator procesu beatyfikacyjnego ks. prałata Zygmunta Trybowskiego.
 8. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu, 3 grudnia, w naszej wspólnocie parafialnej uczcimy ich jubileusze.
 9. Za tydzień rozpoczynamy akcję organizowaną przez naszą Parafię – “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła będą wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki.
 10. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na filmy: „Oblicze Jezusa”, opowiadający historię chusty z Manopello i Całunu Turyńskiego, którego projekcja odbędzie się jutro o godz. 18.30, oraz na film „Matka Teresa. Nie ma większej miłości” – projekcja w poniedziałek, 27 listopada o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety na oba filmy w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 11. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na jarmark adwentowy, który odbędzie się 10 grudnia, a z którego dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci. Podczas jarmarku będzie można zakupić ozdoby oraz różnorodny asortyment świąteczny. Osoby pragnące zaangażować się w organizację jarmarku prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, a do 25 listopada, można do Biura Parafialnego przynosić ozdoby, które będą sprzedawane w czasie jarmarku.
 13. W ubiegłą niedzielę siostry franciszkanki zebrały 11 533 zł, na potrzeby Radia Maryja zebrano 650 zł. a na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii – 9 700 zł.  Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary! W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu zostało wyciętych 18 suchych drzew zagrażających bezpieczeństwu, a w pomieszczeniu przy zakrystii rozpoczęto prace remontowe.
 14. Nasz kościół jest ogrzewany dlatego prosimy o dokładne zamykanie drzwi.
 15. Diecezjalna pielgrzymka do grobu św. Piotra i innych miejsc we Włoszech odbędzie się w kwietniu przyszłego roku. Szczegóły w biurze turystyczno – pielgrzymkowym Frater – frater.pl tel. 509 848 200.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Honorata Wierzbińska, lat 47; † Zbigniew Celewicz, lat 79; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…