Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela w ciągu roku, 12 listopada 2023 r.

 1. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami jutro – rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.
 2. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy na próbę scholii – w czwartek na godz. 18.00 do Domu Parafialnego.
 3. „Biblijne bohaterki wzorem dla współczesnych kobiet” to temat spotkania Kobiet w Ogrodzie Chwały. Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie (w każdym wieku) w sobotę, o godz. 11.30 do Domu Parafialnego.
 4. W sobotę, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II – Świadkiem Miłości będzie ks. Ryszard Marciniak, krajowy moderator Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich.
 5. Na uroczystą Mszę św. z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 10.30. Podczas liturgii nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich złożą ślubowanie.
 6. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Oblicze Jezusa”, opowiadający historię chusty z Manopello i Całunu Turyńskiego. Projekcja odbędzie się 20 listopada o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 7. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 8. Już dzisiaj zapraszamy na jarmark adwentowy, który odbędzie się 10 grudnia, a z którego dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci. Podczas jarmarku będzie można zakupić ozdoby oraz różnorodny asortyment świąteczny. Osoby pragnące zaangażować się w organizację jarmarku prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, a do 25 listopada, można do Biura Parafialnego przynosić ozdoby, które będą sprzedawane w czasie jarmarku.
 9. Dziękując za dzisiejsze ofiary na potrzeby remontowe i inwestycyjne naszej Parafii informujemy, że goszczący w naszej Parafii stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrali 3 026 zł, klerycy bydgoskiego seminarium podczas kwesty na cmentarzu 2 465 zł, a w czasie loterii misyjnej w ubiegłą niedzielę zebrano 2 200   zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać!
 10. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z parafialnej pielgrzymki do grobu św. Jana Pawła II i innych miejsc we Włoszech.
 11. Księża Salezjanie z parafii pw. św. Marka w Bydgoszczy zapraszają na rekolekcje dla małżeństw w dniach 17 i 18 listopada. Szczegóły na plakacie.
 12. Prosimy o słowo siostrę ze zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej
 13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Helena Czopek, lat 73; † Regina Zawisza, lat 71; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…