Wizyta księdza Andrzeja Marmurowicza

W niedzielę 5 listopada, gościliśmy w naszej parafii ks. Andrzeja Marmurowicza, diecezjalnego referenta ds. misji. Podczas homilii przedstawił on różne aspekty działalności misyjnej – począwszy od tego, że spośród 8 miliardów ludzi żyjących na ziemi, tylko 2 miliardy poznały Chrystusa i są chrześcijanami. Wielu jednak spośród nich wciąż jest bardzo daleko od Kościoła i wtedy z pomocą powinni im przychodzić ludzie wiary – modlitwą i przykładem prawdziwego życia w wierze na co dzień. Modlitwa to niebywała siła. Jak wspomniał ks. Andrzej – każda przysłowiowa „zdrowaśka” z ufnością zawierzona Maryi czy to w domu, czy w świątyni działa cuda. Każdy z nas ma możliwość otoczenia modlitwą drugiego człowieka – to właśnie jest działalność misyjna. Niekoniecznie musi być utożsamiana z wyjazdem na drugi koniec świata. Choć jak wiadomo – misje świeckie i duchowe oraz szerzenie wiary w miejscach gdzie wiedza o Chrystusie dotąd nie dotarła, to jedna z kluczowych działalności Kościoła. Stąd drugi aspekt, który każdy z nas powinien podjąć, mianowicie ofiara. Ta materialna, choćby niewielka – na pokrycie wymiernych kosztów… Aspekt ofiary jednak również można przenieść na codzienność – należy bowiem dostrzegać człowieka w potrzebie i zawsze być gotowym nieść mu pomoc. Ks. Andrzej zakończył homilię krótkim wierszem: „Urodziłem się, aby kochać Żyję, aby kochać Umrę, aby kochać jeszcze bardziej”

Jako że ks. Marmurowicz pełni również funkcję diecezjalnego opiekuna Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy św. o godz. 9:00 poprowadził on nabożeństwo, które cyklicznie ma miejsce w naszej parafii w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Zachęcał również, aby przyłączyć się do wspólnoty i każdego dnia zanosić Maryi dziesiątkę różańca św. Po Mszy św. i nabożeństwie odbyło się spotkanie w Domu Parafialnym.

Ponadto ks. Andrzej spotkał się z Przewodniczącą Koła Misyjnego naszej parafii, panią Barbarą Wilczyńska. Niestrudzenie prowadzi ona wspólnotę od ponad 30 lat! Dwa razy do roku mają miejsce loterie fantowe. Kolejna odbyła się właśnie tej niedzieli. Każdorazowo cały dochód przekazywany jest na cele misyjne.