Ogłoszenia duszpasterskie, XXXI Niedziela w ciągu roku, 5 listopada 2023 r.

 1. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej loterii misyjnej, która dzisiaj odbywa się w naszej Parafii. Homilię na wszystkich Mszach św. głosi dzisiaj ks. Andrzej Marmurowicz, diecezjalny referent ds. misji.
 2. Także dzisiaj zapraszamy na wykład prof. Jacka Brtyzela pt. Demokracja jako bałwochwalstwo i herezja antropoteistyczna – o godz. 15.30 w Domu Parafialnym.
 3. Modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwa w naszym kościele do środy – dzisiaj o godz. 19.15. a w dni powszednie po wieczornych Mszach św. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można jeszcze składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 4. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych – czyli do środy włącznie – można codziennie uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących, pod zwykłymi warunkami: należy nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można uzyskać raz dziennie.
 5. Dzisiaj członkowie Duszpasterstwa Kolejarzy biorą udział w 40 Pielgrzymce na Jasną Górę, a jutro zapraszają na spotkanie duszpasterstwa po wieczornej Mszy św.
 6. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy grupę wsparcia psychicznego, oraz wszystkich pragnących do niej dołączyć, na wieczorną Mszę św. i spotkanie.
 7. Także we wtorek przeżywać będziemy kolejny dzień nowenny przed jubileuszem 100 – lecia naszej Parafii a o godz. 18.00 odbędzie się pierwsza próba scholii dziecięcej.
 8. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I szkół średnich w środę o godz. 18.00.
 9. W sobotę przypada 105 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie za naszą Ojczyznę, za wszystkich sprawujących władzę oraz za wszystkich naszych rodaków. Wywieśmy w tym dniu flagi narodowe, a o godz. 12.00 włączmy się we wspólny śpiew Hymnu Narodowego. Szczególną okazją do modlitwy będzie Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w naszym kościele o godz. 10.30, na którą szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną dla dzieci świętomarcińskie rogale. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji solenizanta, ks. Marcina.
 10. W ubiegłym tygodniu zakończono drugi etap prac konserwatorskich elewacji naszego kościoła, którego koszt wyniósł 571 tys. zł. z czego nasz wkład to 46 300 zł oraz trzeci i ostatni etap konserwacji prospektu organowego, który kosztował 89 514 zł a nasz wkład wyniósł 39 tys. zł. Dziękujemy Urzędowi Marszałkowskiemu i bydgoskiemu Ratuszowi oraz wszystkim ofiarodawcom dzięki którym mogliśmy przeprowadzić tak ważne dla naszej Parafii prace. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe.
 11. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na: – w Roku, i na dzień przed kolejną rocznicą śmierci, Andrzeja Szwalbego na śpiewanie o Polsce z Janem Pospieszalskim – w piątek, 10 listopada o godz. 18.30 w Restauracji Gerwazy przy ul. Gajowej 2. –  najnowszy film pt. „Figurant” opowiadający historię człowieka inwigilującego przez wiele lat Karola Wojtyłę. Projekcja w niedzielę, 12 listopada o godz. 17.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 1. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 2. Już dzisiaj zapraszamy na jarmark adwentowy, który odbędzie się 10 grudnia, a z którego dochód przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla dzieci. Podczas jarmarku będzie można zakupić ozdoby oraz różnorodny asortyment świąteczny. Osoby pragnące zaangażować się w organizację jarmarku prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, a do 25 listopada można do biura parafialnego przynosić ozdoby, które będą sprzedawane w czasie jarmarku.
 3. Rozpoczął się XLII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Dramatem współczesnej kultury jest brak życia duchowego” – szczegółowy program na plakacie.
 4. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 5. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z październikowych wydarzeń w naszej Parafii.