Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela w ciągu roku, 29 października 2023 r.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, a szczególnie dzieciom i rodzicom, którzy przez cały październik trwali na modlitwie różańcowej w naszym kościele, oraz tym, którzy modlili się w swoich domach. Na ostatnie nabożeństwa Różańcowe zapraszamy dzisiaj na godz. 19.30, jutro na 17.15 i po wieczornej Mszy św. i we wtorek po wieczornej Mszy św.
 2. Dzisiaj Wspólnota Wiernych Tradycji Łacińskiej zaprasza dzieci na Bal Wszystkich Świętych do Domu Parafialnego na godz. 16.00.
 3. W środę, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 12.15 i 20.00. Msza św. na cmentarzu, sprawowana przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, z udziałem kleryków bydgoskiego seminarium o godz. 13.00, następnie procesja za zmarłych.
 4. W Dzień Zaduszny Msza św. na naszym cmentarzu odprawiona zostanie o godz. 10.00. poprzedzona modlitwą Różańcową o godz. 9.30 prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca. Po wieczornej Mszy św. w kościele procesja za zmarłych.
 5. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 19.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 6. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 i 2 listopada o godz. 12.00.
 7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00 a o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa – litanię oraz akt oddania NSPJ odmówimy przed wieczorną Mszą św.  Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 8. Zapraszamy na warsztaty dla małżeństw w kryzysie pod hasłem „Huśtawka”, które odbędą się w naszej Parafii w sobotę. Szczegóły na plakatach, zapisy na stronie joannaniedbalska.pl
 9. Także w sobotę brać kolejarska wyrusza na 40 Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę a tradycyjna Msza św. ku czci św. Katarzyny, patronki kolejarzy w niedzielę, 19 listopada, o 10.30.
 10. Koło Misyjne działające w naszej Parafii prosi o przynoszenie używanych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy oraz monet, które zostaną przeznaczone na cele misyjne. Przedmioty można składać w Biurze Parafialnym oraz zakrystii. W przyszła niedzielę zapraszamy do udziały tradycyjnej loterii misyjnej, a homilię na wszystkich Mszach św. wygłosi ks. Andrzej Marmurowicz, diecezjalny Referent ds. Misji.
 11. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 12. Poszukujemy osoby, która chciałby się podjąć prowadzenia scholii dziecięcej w naszej Parafii. Zainteresowany proszeni są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 13. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na najnowszy film pt. „Figurant” opowiadający historię człowieka inwigilującego przez wiele lat Karola Wojtyłę. Projekcja w niedzielę, 12 listopada o godz. 17.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 15. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Marian Koślicki, lat 86; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…