Ogłoszenia Duszpasterskie, XXIX Niedziela w ciągu roku, 22 października 2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji, które poprowadził ks. Dominik Chmielewski, chórowi Laudate Dominum, zespołowi Emma, służbie liturgicznej, Panom kościelnym i Panom organistom za wszelką pomoc w realizacji tego wydarzenia.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30. Niech modlitwa różańcowa rozbrzmiewa również w naszym rodzinach i naszych domach.
 3. Towarzystwo św. Wojciecha oraz mężczyzn pragnących wstąpić w jego szeregi zapraszamy na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie różańcowym.
 4. W środę, w ramach nowenny przygotowującej do XX – lecia naszej Diecezji zapraszamy do wspólnej podczas wieczornej Mszy św. i nabożeństwa różańcowego prowadzonego przez Duszpasterstwo Młodzieży Młyn. Po nabożeństwie wszystkich młodych zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego pt. „Współczesne problemy w Kościele”.
 5. Msza św., nabożeństwo różańcowe z modlitwą o uzdrowienie wszelkich chorób duszy i ciała za wstawiennictwem św. Gemmy w czwartek o godz. 18.00.
 6. Ostatni koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Organy, Muzyka, Teologia w najbliższy piątek, o godz. 19.15. Wystąpi emerytowany organista Bazyliki św. Piotra w Watykanie, Hiszpan, Juan Paradel – Solee.
 7. Trwa parafialna pielgrzymka do Włoch z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pielgrzymach. Relacja z pielgrzymki zamieszczana jest na bieżąco na naszym parafialnym facebooku.
 8. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, wyrusza w sobotę, 28 października o godz. 5.30. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc – zapisy w Biurze Parafialnym.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Bardzo dziękujemy harcerzom, którzy pomagają przygotować cmentarz na uroczystości, sprzątając spadające liście. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 10. Już dzisiaj zapraszamy na Msze św. odprawione na cmentarzu: 1 listopada o godz. 13.00 w intencji zmarłych Parafian, sprawowaną przez ks. Bp. Krzysztofa Włodarczyka oraz 2 listopada o godz. 10.00 w intencji wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.
 11. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 12. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 13. Koło Misyjne działające w naszej Parafii prosi o przynoszenie używanych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy oraz monet, które zostaną przeznaczone na cele misyjne. Przedmioty można składać w Biurze Parafialnym oraz zakrystii.
 14. Zapraszamy na warsztaty dla małżeństw w kryzysie pod hasłem „Huśtawka”, które odbędą się w naszej Parafii 4 listopada. Szczegóły na plakatach, zapisy na stronie joannaniedbalska.pl
 15. Poszukujemy osoby, która chciałby się podjąć prowadzenia scholii dziecięcej w naszej Parafii. Zainteresowany proszeni są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 16. W przyszła niedzielę, w sanktuarium św. Łukasza i św. Rity odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Rodziny Ulmów pod przewodnictwem abpa Adama Szala, ordynariusza przemyskiego.
 17. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 18. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
  † Włodzimierz Skibiński † Krystyna Myk † Helena Grabarska   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…