Ogłoszenia Duszpasterskie XXVIII Niedziela w ciągu roku, 15 października 2023 r.

 1. Przeżywając Rok Miłości, przygotowujący nas do 100-lecia naszej Parafii przyszłym roku zapraszamy na rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje, które poprowadzi Dominik Chmielewski, pod hasłem Miłość ci wszystko wybaczy. Początek rekolekcji dzisiaj Modlitwą Różańcową o godz. 19.30 oraz Mszą św. z  nauką rekolekcyjną o godz. 20.00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 18.30  – w programie: Różaniec, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie, uwielbienie i Apel Jasnogórski.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30. Niech modlitwa różańcowa rozbrzmiewa również w naszym rodzinach i naszych domach.
 3. W środę, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 4. Także w środę wyrusza parafialna pielgrzymka do Włoch z okazji 45 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrowa. Otoczmy modlitwą wszystkich pielgrzymów.
 5. Na konferencję dla rodziców, którzy pragną więcej dla swoich dzieci zapraszamy w piątek na godz. 17.30 do Domu Parafialnego, a na warsztaty rodziców z dziećmi – w sobotę o 11.00. Szczegóły na ulotkach.
 6. Kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Organy, Muzyka, Teologia w piątek o godz. 19.15. Wystąpią kameraliści związani z bydgoską Akademią Muzyczną a przy organach zasiądzie francuski organista Jean Pierre Lecauday.
 7. Za tydzień przeżywać będziemy niedzielę misyjną, która rozpocznie Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 8. Parafialne Koło Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia spektakl „Pokonać piekło”. Szczegóły na plakatach.
 9. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, w sobotę, 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych – Mszę św. na naszym cmentarzu o godz. 13.00 sprawować będzie ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 11. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 12. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe naszej Parafii zebraliśmy 5 340 zł. a siostry Dominikanki na Dom Pomocy Społecznej w Mielżynie zebrały 11 494 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 13. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 14. Koło Misyjne działające w naszej Parafii prosi o przynoszenie używanych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy oraz monet, które zostaną przeznaczone na cele misyjne. Przedmioty można składać w Biurze Parafialnym oraz zakrystii.
 15. Zapraszamy na warsztaty dla małżeństw w kryzysie pod hasłem „Huśtawka”, które odbędą się w naszej Parafii 4 listopada. Szczegóły na plakatach, zapisy na stronie joannaniedbalska.pl
 16. Poszukujemy osoby, która chciałby się podjąć prowadzenia scholii dziecięcej w naszej Parafii. Zainteresowany proszeni są o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.
 17. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 18. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:
† Lesław Ociepka, lat 65   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…