Ogłoszenia Duszpasterskie, XXVI Niedziela w ciągu roku, 1 października 2023 r.

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. Z racji rozpoczęcia nowego Roku Akademickiego wszystkim studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom uczelni życzymy światła Ducha Świętego na zdobywanie wiedzy naukowej i mądrości życiowej.
 3. Od jutra, w Biurze Parafialnym, będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 4. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św., Różaniec oraz spotkanie.
 5. Duszpasterstwo Młodzieży Młyn zaprasza wszystkich młodych na spotkanie integracyjne jutro, po wieczornej mszy św. a w piątek na Mszę św. wieczorną i nabożeństwo różańcowe w intencji młodzieży naszej Parafii.
 6. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego na Wieczorną Mszę św., Różaniec i spotkanie.
 7. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania, wraz z rodzicami, z klas VII i VIII szkół podstawowych odbędzie się w środę o godz. 18.00.
 8. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, na której zgromadzą się wszyscy ministranci i lektorzy wraz z rodzicami. Po Różańcu spotkanie w Domu Parafialnym.
 9. W I piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00 a o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po nabożeństwo różańcowym spotkanie Straży Honorowej NSPJ. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt oddania odmówimy przed wieczorną Mszą św.
 10. Także w I piątek miesiąca spotkanie Koła Misyjnego – o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 11. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 12. Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Organy, Muzyka, Teologia. Wystąpią: prof. Radosław Marzec (organy) oraz działająca w naszej parafii schola gregoriańska VOX CORDIS. Szczegółowe kalendarium koncertów festiwalowych na plakatach, banerze i naszej stronie internetowej.
 13. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowej i inwestycyjne naszej parafii. W tym tygodniu zakończyliśmy wymianę grzejników w dwóch największych pomieszczeniach Domu Parafialnego, za co dziękujemy naszym Parafianom: Wojciechowi, Mariuszowi, Pawłom a szczególnie Darkowi. Zakończony został również remont pomieszczeń gospodarczych na naszym cmentarzu.
 14. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii Siostry Dominikanki z Mielżyna, opiekujące się Domem Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie.
 15. Zapraszamy na rekolekcje pod hasłem ”Miłość ci wszystko wybaczy”, które w naszej Parafii poprowadzi ks. Dominik Chmielewski od 15 do 17 października.
 16. Zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy – tym razem do Explozeum, w sobotę, 14 października. Zbiórka o godz. 10.00 na parkingu przed muzeum.
 17. Parafialna pielgrzymka do Niepokalanowa, w sobotę, 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 18. Diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Bł. Bp Michał Kozal – patron trudnych czasów” odbędzie się w dniach 13 i 14 października. Bliższe informacje na stronie internetowej diecezji. Zapisy na wyjazd grupą dekanalną przyjmowane są w Bazylice pw. św. Wincentego à Paulo.
 19. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie, do 30 listopada, w celach wydawniczych, historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 20. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy zaprasza do korzystania z Biblioteki, której katalog i bliższe informacje dostępne są na stronie bydgoskateologia.pl.
 21. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 22. W minionym tygodni odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Andrzej Strzeszak, lat 69; Polecajmy także w naszych modlitwach zmarłego w miniony piątek śp. ks. prałata Bronisława Kaczmarka, proboszcza Parafii pw. Świętej Trójcy, który pełnił funkcję Wikariusza Generalnego naszej Diecezji.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…