Ogłoszenia Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła, 24 września 2023 r.

 1. Trwając w Nowennie przed dwudziestoleciem Diecezji Bydgoskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy jutro na godz. 18.00.
 2. Pierwszą katechezę dla dorosłych, na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego ks. Adam wygłosi jutro. Katechezy odbywać się będą w trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 3. Kandydaci z klas pierwszych szkół średnich spotykają się w środę, 27 września, o godz. 18.00 w kościele. Obecność obowiązkowa – prosimy zabrać ze sobą notes i długopis.
 4. Chętnych pragnących dołączyć do wspólnoty Sursum Corda zapraszamy w środę na godz. 18.00.
 5. Msza św. i modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem św. Gemmy w czwartek o godz. 18.00. Będziemy również modlili się o łaskę przygotowania do Misji Ewangelizacyjnych, ich owocnego przeżycia oraz pragnienie promocji tego dzieła dla wszystkich praktykujących mieszkańców naszej Wspólnoty Parafialnej.
 6. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Dźwięk wolności”, opowiadający historię człowieka, który walczył z handlem dziećmi. Projekcja w czwartek, 28 września, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety 16 zł, zapisy w zakrystii. Klub Frondy organizuje spotkanie z Panem prof. Mieczysławem Rybą nt. „Przyszłość Polski na tle przemian geopolitycznych w Europie”, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.30 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym przy ul. Grodzkiej 18.
 7. Spotkanie Koła Misyjnego w najbliższy piątek, o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 8. Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Organy, Muzyka, Teologia. Wystąpią: Michał Dzięcioł (organy) oraz Anna Broda (śpiew) wraz z Janem Kiernickim i Jackiem Mielcarkiem (instrumenty historyczne). Szczegółowe kalendarium koncertów festiwalowych na plakatach, banerze i naszej stronie internetowej.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony w sposób szczególny modlitwie różańcowej – nabożeństwa różańcowe w naszym kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.15.
 10. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 9.00 do wspólnoty Żywego Różańca zostaną uroczyście wprowadzeni nowi członkowie.
 11. Od 2 października w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 12. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje pod hasłem ”Miłość ci wszystko wybaczy”, które w naszej Parafii poprowadzi ks. Dominik Chmielewski od 15 do 17 października.
 13. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w sobotę, 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. W związku z przyszłorocznym stuleciem naszej Parafii planujemy wydanie okolicznościowego albumu dlatego zwracamy się z prośbą do Parafian o udostępnienie w celach wydawniczych historycznych zdjęć związanych z naszą Parafią – po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom.
 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. W minionym tygodni odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Barbara Kulbarsch;   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…