Ogłoszenia Duszpasterskie, XXIV Niedziela Zwykła, 17 września 2023 r.

 1. Dzisiaj przypada dzień Środków Społecznego Przekazu. Otoczmy modlitwą wszystkich tworzących media zarówno świeckie, jak i katolickie. Prośmy także o roztropne i umiejętne korzystanie ze środków masowego przekazu przez każdego z nas. Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą nasze parafialne media i zapraszamy każdego, kto chciałby do ich grona dołączyć.
 2. Także dzisiaj zapraszamy na wykład  dra Marcina Locha „ O pochodzeniu łaciny” – o godz. 15. 30 w Domu Parafialnym.
 3. Jutro, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zachęcamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 18.00. A następnie Klub Frondy zaprasza na spotkanie z pierwszym Świadkiem Miłości – ks. Tomaszem Kancelarczykiem nt. „Jak dzisiaj skutecznie bronić życia”.
 4. Msza św. i spotkanie organizacyjne dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych odbędzie się w najbliższą środę o godz. 18.00, natomiast kandydaci z klas pierwszych szkół średnich spotykają się w środę 27 września, także o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa – prosimy zabrać ze sobą notes i długopis.
 5. Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na pierwszy koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego – Organy, Muzyka, Teologia w piątek o godz. 19.15. Przy organach zasiądzie Ennio Cominetti z Włoch. Szczegółowe kalendarium koncertów festiwalowych na plakatach i banerze. W minionym tygodniu trwały prace organmistrzowskie przy naszych organach przygotowujące instrument do festiwalu.
 6. Także w ostatnim tygodniu kontynuowane były prace renowacyjne elewacji zachodniej naszego kościoła oraz remontowe budynków gospodarczych i pomieszczeń socjalnych na naszym cmentarzu. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 6280 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.
 7. Zapraszamy w przyszły poniedziałek na pierwszą katechezę dla dorosłych, którą wygłosi ks. Adam na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Katechezy odbywać się będą w trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 8. Od 2 października w Biurze Parafialnym będzie można rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
 9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa w sobotę 28 października. Koszt 200 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. Od 2 października rozpoczyna działalność w naszej Diecezji Szkoła Biblijna. Szczegóły na diecezjalnej stronie internetowej.
 11. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się 9 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 12. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Dźwięk wolności”, opowiadający historię człowieka, który walczył z handlem dziećmi. Projekcja w czwartek 28 września o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety 16 zł, zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 14. W minionym tygodni odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Maria Bąkowska, lat 68; † Urszula Michalska, lat 81; † Helena Grocholska, lat 79; † Kazimierz Zacheja, lat 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…