Ogłoszenia Duszpasterskie, XXIII Niedziela Zwykła, 10 września 2023 r.

 1. Uwielbiamy Boga za dar życia i świadectwo wiary rodziny Ulmów, którzy z dniem dzisiejszym dołączają do grona Błogosławionych Kościoła. Niech staną się pomocą, szczególnie dla małżeństw i rodzin, w przeciwstawianiu się złu i pięknym życiu w ofiarnej miłości. Transmisja z uroczystości beatyfikacyjnych o godz. 10.00 w TVP 1.
 2. Dzisiaj podczas Sumy parafialnej o godz. 10.30 świętować będziemy 30 – lecie działalności biura turystyczno – pielgrzymkowego „Frater” – Mszę św. sprawować będzie ks. prof. Tadeusz Guz.
 3. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dzisiaj o godz. 12.15, podczas której poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne. Katecheci pracujący w przedszkolach i szkołach na terenie naszej Parafii będą mieli spotkanie w czwartek, 14 września, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. A spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w piątek, 15 września, po wieczornej Mszy św.
 4. Także dzisiaj zapraszamy na wykład ks. Łukasza Kucharskiego „Cantare amantis est! Dlaczego muzyka i liturgia są ze sobą nierozerwalnie złączone” o godz. 15.30 w Domu Parafialnym.
 5. Bydgoski Klub Frondy zaprasza jutro na film „Raport Pileckiego” – seans w kinie Helios o godz. 18.00. Bilety w cenie 16 zł., zapisy w zakrystii.
 6. Wszystkich udających się w październiku na pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową zapraszamy na spotkanie we wtorek, o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 7. W środę pierwsze po wakacjach spotkanie wspólnoty Sursum Corda po wieczornej Mszy św.
 8. W czwartek przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Tomasza Kancelarczyka, prezesa Fundacji Małych Stópek – pierwszego świadka miłości w ostatnim roku naszych przygotowań do 100 – lecia Parafii.
 10. Trwają prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła oraz kontynuowaliśmy wymianę grzejników w dwóch największych pomieszczeniach Domu Parafialnego. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w Biurze Parafialnym i przesłane na konto.
 11. Już dzisiaj zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny – Organy, Muzyka, Teologia, który odbywać się będzie w naszym kościele od 22 września. Szczegóły na plakatach i banerze.
 12. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w sobotę, 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Od 2 października rozpoczyna działalność w naszej Diecezji Szkoła Biblijna. Szczegóły na diecezjalnej stronie internetowej.
 14. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się 9 października w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. W minionym tygodni odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Ryszard Świciński; † Mieczysława Jankowiak;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…