Ogłoszenia Duszpasterskie, XXII Niedziela Zwykła 3 września 2023 r.

 1. Jutro początek nowego roku szkolnego i katechetycznego – nauczycielom, pedagogom, katechetom oraz wszystkim pracownikom placówek edukacyjnych życzymy światła Ducha Świętego i ofiarnej miłości w trosce o dzieci i młodzież, a rodzicom i uczniom jak najlepszego wykorzystania nowego roku szans i możliwości rozwoju wychowawczego i intelektualnego. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku w przyszła niedzielę o godz. 12.15. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, podczas której poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne. Katecheci pracujący w przedszkolach i szkołach na terenie naszej Parafii będą mieli spotkanie w czwartek, 14 września, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. A spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. w piątek 15 września po wieczornej Mszy św.
 2. Członków Duszpasterstwa Kolejarzy, oraz wszystkich sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 3. We wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich chętnych na Mszę św. o godz. 18.00. Po niej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 4. W pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa. Po Mszy św. spotkanie grupy medialnej, oraz wszystkich, którzy chcą do niej dołączyć.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o powołania, po niej nabożeństwo. Także w czwartek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością 100 – lecia naszej Parafii, którą będziemy przeżywali w dzień odpustu parafialnego 7 czerwca przyszłego roku.
 6. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Pięknej Miłości, Głównej Patronki naszej Diecezji. Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza wszystkich wiernych do Bydgoskiej Katedry na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. W ramach przygotowań do Odpustu jutro wspólna modlitwa Żywego Różańca o godz. 17.00, w Katedrze.
 7. Wraz z Biurem Turystyczno – Pielgrzymkowym „Frater” zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy – w najbliższą sobotę, 9 września – tym razem po Starym Fordonie i Wyszogrodzie. Zbiórka o godz. 10.00 przed kościołem św. Mikołaja. Msza św. z okazji 30 – lecia „Fratera” w przyszła niedzielę o godz. 10.30.
 8. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 9. Wznowione zostały próby chóru parafialnego Laudate Dominum , które odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich pragnących dołączyć do naszego chóru.
 10. Trwają prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła. W minionym tygodniu zakończyliśmy wymianę okien i rozpoczęliśmy wymianę grzejników w dwóch największych pomieszczeniach Domu Parafialnego. Kontynuowaliśmy prace przy wymianie nagłośnienia – zamontowane zostały aktywne głośniki subniskotonowe. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone w Biurze Parafialnym i przesłane na konto, oraz Państwu Poćwiardowskim za ofiarowane ciasto dla pracowników. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe.
 11. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w sobotę, 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Bydgoski Klub Frondy zaprasza w przyszłą niedzielę – w dniu beatyfikacji rodziny Ulmów na film „Ulmowie. Błogosławiona rodzina” o godz. 17.00 w kinie Helios, a w poniedziałek, 11 września, o godz. 18.00 na film „Raport Pileckiego” Bilety w cenie 16 zł., zapisy w zakrystii.
 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z wakacyjnych wydarzeń w naszej Parafii.
 15. W minionym tygodni odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Ireneusz Hys, lat 54; † Maciej Kujawski, lat 67;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…