Ogłoszenia Duszpasterskie XXI Niedziela Zwykła, 27 sierpnia 2023 r.

 1. Zapraszamy na spotkanie z Panem Marszałkiem Markiem Jurkiem zatytułowane „Opinia chrześcijańska wobec wyborów: zasady, dylematy, fakty.”, które odbędzie się dzisiaj, o godz. 15.30, w Domu Parafialnym.
 2. Na Mszę św. przez wstawiennictwo św. Gemmy zapraszamy w czwartek na godz. 18.00. Nie będzie modlitwy o uzdrowienie, którą wznawiamy od września.
 3. Również tego dnia obchodzić będziemy Święto Poświęcenia bydgoskiej Katedry – polecajmy w modlitwie księdza Biskupa Krzysztofa oraz całą Diecezję, zwłaszcza uczestnicząc w Mszy św., którą Ksiądz Biskup odprawi w Katedrze o godz. 18.00.
 4. W piątek przeżywać będziemy 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej – szczególną modlitwą otoczmy wszystkich poległych oraz wypraszajmy łaskę pokoju dla naszej Ojczyzny.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie spotkanie Straży Honorowej i tych, którzy pragną dołączyć do tej wspólnoty.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie i nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca. W tym dniu także odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. Wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum – pierwsza próba odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy wszystkich pragnących dołączyć do naszego chóru.
 9. Trwają prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła. W minionym tygodniu m.in. zostały wymontowane i dostarczone do prac renowacyjnych drzwi wejściowe z tej części świątyni. Rozpoczęliśmy także drugi etap prac przy nagłośnieniu w kościele – zostało wymienione i na nowo położone okablowanie w prezbiterium. Również w minionym tygodniu rozpoczęliśmy wymianę okien w dwóch największych pomieszczeniach Domu Parafialnego. Polecamy wszystkie prace i bezpieczeństwo realizujących te inwestycje modlitwie Parafian. Prace można wesprzeć finansowo przelewem na konto parafialne z dopiskiem „elewacja”.
 10. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 27 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Lucca, Loreto i Padwa. Szczegóły na plakatach,  zapisy w Biurze Parafialnym.
 11. Zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy – w sobotę, 9 września – tym razem po Starym Fordonie i Wyszogrodzie. Zbiórka o godz. 10.00 przed kościołem św. Mikołaja.
 12. Zapraszamy także na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa, w sobotę, 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Bydgoski Klub Frondy organizuje projekcję filmu „Raport Pileckiego” w poniedziałek, 11 września, o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł., zapisy w zakrystii.
 14. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na wrzesień.
 15. Przed nami ostatnie dni wakacji i urlopów – wszystkim, którzy będą z nich korzystali, jak i każdemu uczestnikowi tej liturgii, życzymy błogosławionego czasu.