Ogłoszenia Duszpasterskie XX Niedziela Zwykła, 20 sierpnia 2023 r.

 
 1. Dziękujemy pielgrzymom, którzy w miniony poniedziałek wzięli udział w XXXVI Pielgrzymce Maksymiliańskiej z naszego kościoła na Osową Górę, także tym, którzy duchowo wspierali wszystkich pątników. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie pielgrzymki. Wyrażamy także wdzięczność siostrom Albertynkom, które gościły pielgrzymów na postoju oraz służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo pielgrzymów.
 2. Trwa sierpień, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej – w tym tygodniu, w sobotę, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – podczas porannej Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 3. Dzisiaj tradycyjna zbiórka po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.15 prowadzona przez przedstawicieli Ruchu Narodowego przeznaczona na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych.
 4. Badanie parametrów stanu zdrowia (m.in. funkcjonowania organów wewnętrznych i mineralizacji kości) odbędzie się jutro od godz. 16.00 w Domu Parafialnym. Szczegółowe informacje u specjalisty przed głównym wyjściem z kościoła.
 5. Zapraszamy na koncert do naszego kościoła – w sobotę na godz. 19.00. Wystąpią Michał Dzięcioł (organy) oraz Mikołaj Sarad (saksofon).
 6. Trwają prace konserwatorskie elewacji  zachodniej naszego kościoła –  przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian. Prace można wesprzeć finansowo przelewem na konto parafialne z dopiskiem „elewacja”.
 7. Zapraszamy na spotkanie z Panem Marszałkiem Markiem Jurkiem zatytułowane „Opinia chrześcijańska wobec wyborów: zasady, dylematy, fakty”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.30 w Domu Parafialnym.
 8. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 27 października. W programie m. in. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także  Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły na plakatach,  zapisy w Biurze Parafialnym. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
 9. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Niepokalanowa 28 października. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii, jak i udającym się na urlopy, życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Zofia Piekarska, lat 94; † Kazimierz Nowicki, lat 71; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…