Ogłoszenia Duszpasterskie, XIX Niedziela Zwykła 13 sierpnia 2023 r.

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej, XXXIV Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która jutro wyruszy z naszej Parafii. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.
 2. W dniu jutrzejszym biura parafialne i cmentarne będą nieczynne.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Boskiej Zielnej. Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną zioła i kwiaty.
 4. W piątek, jak w każdy 18 dzień miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 18.00.
 5. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 850 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 6. Trwają prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła –  przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian. Prace można wesprzeć finansowo przelewem na konto parafialne z dopiskiem „elewacja”.
 7. Zapraszamy na spotkanie z Panem Marszałkiem Markiem Jurkiem zatytułowane „Opinia chrześcijańska wobec wyborów: zasady, dylematy, fakty.”, które odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 15.30 w Domu Parafialnym.
 8. Zaplanowany na wczoraj spacer po Osiedlu Leśnym (cz. 2) został przełożony na najbliższą sobotę – zbiórka o godz. 10.00 na przystanku tramwajowym koło Muzeum Wojskowego przy ul. Gdańskiej.
 9. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 28 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły na plakatach,  zapisy w Biurze Parafialnym.
 10. Zapraszamy do udziału do Biegowej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 19 i 20 sierpnia. Początek o godz. 6.00 Mszą św. w Bazylice Matki Bożej Królowej Męczenników w Fordonie. Szczegóły na stronie martyria.pl.
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Władysław Jaroch, lat 64 ; † Justyna Marciniak, lat 49 ; † Bogumiła Stankiewicz, lat 74 ; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…