Ogłoszenia Duszpasterskie – Święto Przemienienia Pańskiego, 6 sierpnia 2023 r.

 1. Trwa sierpień, miesiąc, który jest szczególnie poświęcony trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji w tym miesiącu, wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w tradycyjnej, XXXIV Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszej Parafii w poniedziałek, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.
 3. Wszystkim przebywającym w naszej Parafii jak i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 4. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 5. Dzisiaj także zapraszamy na wykład Pana dra Marcina Locha pt. „Łacina w XXI w.” na godz. 15.30 do Domu Parafialnego.
 6. Zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy – Osiedle leśne, cz. II. Zbiórka w  sobotę, o godz. 10.00 na przystanku tramwajowym przy Muzeum Wojskowym przy ul. Gdańskiej.
 7. Trwają prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła –  przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian.
 8. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 9. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Panem Marszałkiem Markiem Jurkiem zatytułowane „Opinia chrześcijańska wobec wyborów: zasady, dylematy, fakty.”, które odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia o godz. 15.30 w Domu Parafialnym.
 10. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 28 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły na plakatach,  zapisy w Biurze Parafialnym.
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Grażyna German, lat 49; † Genowefa Stephan, lat 83; † Grażyna Maliborska, lat 49; † Edward Kitkowski, lat 69; † Lucyna Mulewska; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…