Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła, 30 lipca 2023 r.

 1. Wszystkim korzystającym z czasu wakacji, a przybyłym do naszej Parafii, jak i wyjeżdżającym przypominamy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., o godnym stroju w kaplicach i świątyniach oraz o możliwości skorzystania z wielu wakacyjnych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mogących odrodzić, bądź wzmocnić więź z Bogiem i człowiekiem.
 2. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. Zechciejmy podjąć wraz z modlitwą wyzwanie abstynencji wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie. Po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo do św. Michała Archanioła. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy Grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich, którzy chcieliby do niej dołączyć, we wtorek, na wieczorną Mszę św. i spotkanie.
 4. Także we wtorek przypada 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tego wielkiego zrywu Polaków w walce z Niemcami o niepodległość naszej Ojczyzny, w godzinie „W”, o 17.00 w naszym kościele będą biły dzwony.
 5. W środę, w związku z przypadającym wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej, w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny – tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami – należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić Ojcze Nasz lub Wyznanie Wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 6. Wakacyjne Oratorium „Podwórko” zaprasza wszystkie dzieci na odkrywanie tajemnic i ciekawe eksperymenty w czwartek, 3 sierpnia do Domu Parafialnego, od 10.00 do 13.00.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po Mszy św. nabożeństwo powołaniowe.
 8. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00 Po wieczornej Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 – Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 10. Zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej, XXXIII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszej Parafii w poniedziałek, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się błogosławieństwem pielgrzymów o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.
 11. Rozpoczęły się prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła. W związku z tym przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian. Prace można wesprzeć finansowo przelewem na konto parafialne z dopiskiem „elewacja”.
 12. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 28 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły na plakatach,  zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na sierpień.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Saturnin Wiącek; † Janusz Dąbek, lat 75; † Bożena Werner, lat 69 ; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…