Ogłoszenia Duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła, 23 lipca 2023 r.

 1. Wszystkim korzystającym z czasu wakacji, a przybyłym do naszej Parafii, jak i wyjeżdżającym przypominamy o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., o godnym stroju w kaplicach i świątyniach oraz o możliwości skorzystania z wielu wakacyjnych propozycji dla dzieci, młodzieży i dorosłych, mogących odrodzić, bądź wzmocnić więź z Bogiem i człowiekiem.
 2. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 3. Z racji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, dzisiaj, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
 4. Także dzisiaj przedstawiciele Ruchu Narodowego po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.15 przeprowadzają kwestę na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych.
 5. We wtorek swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk – uroczysta Msza św. w intencji Solenizanta sprawowana będzie w Bydgoskiej Katedrze o godz. 18.00. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach o Księdzu Biskupie.
 6. Także we wtorek, podczas wieczornej Mszy św., rozpoczniemy w naszej Parafii Nowennę przed XX rocznicą powstania Diecezji Bydgoskiej.
 7. Na Mszę św. przez wstawiennictwo św. Gemmy zapraszamy w czwartek na godz. 18.00. Nie będzie wyjątkowo modlitwy o uzdrowienie.
 8. Już dzisiaj zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej, XXXIII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszej Parafii w poniedziałek, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.
 9. Jutro rozpoczynają się prace konserwatorskie elewacji zachodniej naszego kościoła. W związku z tym przepraszamy za wszelkie utrudnienia i prosimy o zachowania ostrożności. Polecamy prace i bezpieczeństwo realizujących tę inwestycję modlitwie wszystkich Parafian. Prace można wesprzeć finansowo przelewem na konto parafialne z dopiskiem „elewacja”.
 10. Zapraszamy na kolejny spacer po Bydgoszczy, w sobotę 12 sierpnia – Osiedla leśne cz. II, oraz na jednodniowy wyjazd w sobotę 26 sierpnia do Bornego Sulinowa.
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Jan Sykora, lat 68; † Ewa Giera, lat 76; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…