Ogłoszenia Duszpasterskie XV Niedziela Zwykła, 16 lipca 2023 r.

  1. Trwają wakacje – wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii oraz udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił fizycznych i duchowych, szczególnie w czasie osobistej modlitwy i niedzielnych Mszy św. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
  2. We wtorek, jak w każdy 18 dzień miesiąca, na godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II.
  3. Wakacyjne Oratorium „Podwórko” zaprasza na kolorowe przygody, zabawy plastyczne, gry i zagadki oraz kolorowanki XL. Wszystkie dzieci zapraszamy w czwartek, 20 lipca do Domu Parafialnego od 10.00 do 13.00.
  4. W sobotę zapraszamy na jednodniową wycieczkę, organizowaną przez Biuro turystyczno–pielgrzymkowe Frater, na Mierzeję Wiślaną do Krynicy Morskiej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, zapisy w Biurze Parafialnym. Kolejny wyjazd, 26 sierpnia do Szczecinka i Bornego Sulinowa. Zapraszamy również na pielgrzymkę do Medjugorie od 18 do 26 sierpnia. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
  5. Z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
  6. Także w przyszłą niedzielę przedstawiciele Ruchu Narodowego po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30 i 12.15 przeprowadzą kwestę na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych.
  7. W minioną niedzielę na spłatę nowego nagłośnienia w naszym kościele zebraliśmy 6 762 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. W ostatnim tygodniu rozpoczęły się prace remontowe szczytu fasady naszego kościoła od strony dachu.
  8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Emilia Majewska, lat 81; † Bogdan Osmałek, lat 68; † Jan Sykora, lat 68; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…