Ogłoszenia Duszpasterskie XIV Niedziela Zwykła, 9 lipca 2023 r.

 1. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych. Przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. a nawiedzając kościoły, miejsca święte i naszą świątynię pamiętajmy o godnym stroju. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 2. W ramach wakacyjnego wypoczynku dzieci z naszej Parafii i nie tylko wczoraj powróciły z obozu w Funce. Dziękujemy wychowawcom i wszystkim ofiarodawcom za możliwość przeżycia przez nasze dzieci cudownych chwil z Bogiem w Borach Tucholskich. Fotorelacja na stronie internetowej.
 3. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy Grupę wsparcia psychicznego, oraz wszystkich, którzy chcieliby do niej dołączyć we wtorek, na wieczorną Mszę św. i spotkanie.
 4. Z racji przypadającego we wtorek, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, w niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
 5. W minioną niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 691 zł, a s. Aniela na misje w Kenii – 6 280 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary! Bóg zapłać!
 6. W wyniku uszkodzenia kaplicy na naszym cmentarzu przez złamane drzewo w lutym br. niezbędnych prac remontowych wymagało jej sklepienie. Prace odbyły się w minionym tygodniu. Fotorelacja na stronie internetowej.
 7. Koło Misyjne prosi o przynoszenie do biura parafialnego lub zakrystii używanych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy oraz dewocjonaliów, które zostaną przekazane na cele misyjne.
 8. W miniony piątek wyruszyła XIX Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wspierajmy naszą modlitwą pielgrzymów, wśród których są również nasi Parafianie.
 9. Wraz z Biurem Pielgrzymkowym Frater zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie od 18 do 26 sierpnia. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 10. Zapraszamy na IV Letnie Koncerty Organowe w Katedrze Bydgoskiej. Szczegóły na plakacie.
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Hanna Zuba, lat 56; † Wacław Gauza, lat 84; † Barbara Kochanowska, lat 73; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…