Ogłoszenia Duszpasterskie XIII Niedziela Zwykła, 2 lipca 2023 r.

 1. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych. Przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. a nawiedzając kościoły, miejsca święte i naszą świątynię pamiętajmy o godnym stroju. W okresie wakacyjnym Biura Parafialne i Cmentarne są czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00.
 2. W I środę miesiąca po wieczornej mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 3. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. o powołania kapłańskie, po niej nabożeństwo.
 4. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 5. Zapraszamy w najbliższą sobotę na kolejny spacer – tym razem w Ostromecku – zbiórka o godz. 9.00 przed Pałacem. Z Bydgoszczy Głównej do Ostromecka jedzie pociąg o godz. 7.32. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 6. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 7. Koło Misyjne prosi o przynoszenie do biura parafialnego lub zakrystii używanych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy oraz dewocjonaliów, które zostaną przekazane na cele misyjne.
 8. W piątek zapraszamy do Bydgoskiej Katedry na Mszę św. o godz. 6.00, którą rozpocznie się XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Z Bydgoszczy wyrusza kilka grup, o których wszelkie informacje i możliwość kontaktu na stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl) oraz na plakacie.
 9. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 10. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 11. Prosimy o słowo s. Anielę, misjonarkę Zakonu Świętej Rodziny, pracującą w Kenii.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Krystyna Bagrowska, lat 83; † Helena Wilichowska, lat 100; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…