Ogłoszenia Duszpasterskie, XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2023 r.

 1. Uwielbiamy Pana Boga za Jego łaski, które pomogły nam przeżyć w minioną niedzielę integracyjny Festyn Parafialny Rusz Serce. Za włożony wysiłek, czas i umiejętności dziękujemy naszym Parafianom, jak i wszystkim osobom, które na różny sposób objawiły życzliwość i miłość do naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy instytucjom, organizacjom, służbom, firmom i osobom prywatnym, które wsparły organizatorów, a zwłaszcza ofiarodawcom loterii fantowych. Dziękujemy artystom, którzy wystąpili na scenie, jak i wystawcom, sprzedawcom oraz wolontariuszom. Bardzo dziękujemy tym, którzy upiekli i dostarczyli 64 ciasta. Niech to wydarzenie zaowocuje dobrem i ofiarną troską o drugiego człowieka, bo warto ruszać serca. Fotorelacja oraz filmiki z festynu na naszej stronie internetowej oraz facebooku.
 2. Zakończył się rok szkolny – za ofiarną służbę dziękujemy pedagogom, nauczycielom, katechetom i pracownikom administracji. Wszystkim – dzieciom, młodzieży oraz dorosłym – życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku oraz regeneracji sił duchowych i fizycznych. Jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. a nawiedzając kościoły, miejsca święte i naszą świątynię pamiętajmy o godnym stroju.
 3. Kończy się czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą: dzisiaj o godz. 19.30 a w dni powszednie, do piątku włącznie po wieczornej Mszy św.
 4. Dzisiaj podczas sumy o godz. 10.30 będziemy obchodzić 140 rocznicę Towarzystwa Śpiewu Halka – zostanie wykonana Msza Jubileuszowa.
 5. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. O godz. 18.00 Msza św. i modlitwa ze św. Gemmą o uzdrowienie duszy i ciała.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii s. Anielę, misjonarkę Zakonu Świętej Rodziny, pracującą w Kenii. W tym dniu także odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 8. Koło Misyjne prosi o przynoszenie do biura parafialnego lub zakrystii używanych telefonów komórkowych, znaczków pocztowych, kluczy oraz dewocjonaliów, które zostaną przekazane na cele misyjne.
 9. Dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. na Papieskie Dzieło Misyjne przekazały 2 143,47. List oraz podziękowania od Ojca Świętego wywieszone są w gablocie.
 10. W niedzielę inwestycyjną na sfinansowanie nowego nagłośnienia w kościele zebraliśmy 7090 zł. a w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „SOS dla Ziemi Świętej” – 6213 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 11. XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyjątkowo w tym roku wyruszy już 7 lipca. Szczegóły na stronie internetowej www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl
 12. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na lipiec.
 13. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Gabriela Słomian, lat 64; † Jan Ornowski, lat 73; † Stanisław Stachowiak, lat 75; † Czesława Dąbrowska, lat 75; † Michał Świetlik, lat 40; † Grażyna Tuczkowska, lat 68; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…