Ogłoszenia Duszpasterskie XI Niedziela Zwykła, 18 czerwca 2023 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą oktawę uroczystości Bożego Ciała oraz nasz Parafialny Odpust. Zaangażowanym w liturgię, procesje, wystrój świątyni, stworzenie i dbanie o dywan kwiatowy w kościele, Wspólnotom niosącym sztandary i feretrony, panom niosącym baldachim, chórowi Laudate Dominum, dziewczynkom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowania dobra naszej wspólnoty parafialnej przy Chrystusie Eucharystycznym składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj zapraszamy na parafialny festyn pod hasłem Rusz Serce, który rozpocznie się o godz. 13.00. Już od godz. 9.00 można brać udział w loteriach fantowych, z których dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii oraz na rozwój klubu parafialnego – każdy los wygrywa. Losowanie głównych nagród oraz licytacje od 17.30. W programie festynu od godz. 13.00 in.: dla dzieci dmuchańce, gry i zabawy, występy artystyczne na scenie (m.in. rapującego ks. Alberta), turniej ojcowski, pokazy Straży Pożarnej i Policji, punkty medyczne a także odkrywanie historii naszego kościoła z przewodnikiem (po wcześniejszych zapisach). W czasie całego festynu, parafialne, domowe ciasto, oraz wiele innych atrakcji kulinarnych. Dokładny program na naszej stronie internetowej.
 3. Dzisiaj comiesięczna modlitwa ze św. Janem Pawłem II w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym.
 4. Jutro obchodzić będziemy 110 rocznicę konsekracji naszego kościoła, której dokonał 19 czerwca 1913 r. ks. Bp Wilhelm Kloske z Gniezna. W minionym tygodniu na fasadzie zainstalowana została tablica informacyjna w językach polskim i angielskim o naszym kościele.
 5. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na film „Historia jednej zbrodni” o rodzinie Ulmów – pokaz we wtorek, o godz. 19.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy dzisiaj, w naszym parafialnym namiocie.
 6. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 7. W środę przypada 36 rocznica święceń kapłańskich ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o Pasterzu naszej Diecezji.
 8. W sobotę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 9. Także w sobotę zapraszamy na jednodniową wycieczkę do Krynicy Morskiej – są jeszcze wolne miejsca, szczegóły na naszej stronie.
 10. W przyszłą niedzielę podczas sumy o godz. 10.30 będziemy obchodzić 140 rocznicę Towarzysta Śpiewu Halka – zostanie wykonana Msza Jubileuszowa.
 11. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 600 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
 13. Nowenna przed XX rocznicą powstania Diecezji Bydgoskiej rozpocznie się spotkaniem pod przewodnictwem Księdza Biskupa pt. „W cieniu Twej ręki” w najbliższą sobotę, w SISU Arenie (Obok Hali Łuczniczka), w godzinach od 11.00 do 15.30. Szczegóły wydarzenia na diecezjalnej stronie internetowej.
 14. XIX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę wyjątkowo w tym roku wyruszy już 7 lipca. Szczegóły na stronie internetowej www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl
 15. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Na tablicy pod chórem zamieszczone są miejsca cudów eucharystycznych w Polsce zebrane przez bł. Carlo Acutisa.
 17. Prosimy o słowo przedstawiciela Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 18. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Wanda Święcicka, lat 94; † Kazimierz Porożyński, lat 52; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…