Ogłoszenia Duszpasterskie X Niedziela Zwykła 11 czerwca 2023 r.

 1. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w uroczystości Bożego Ciała, wszystkim zaangażowanym w przygotowanie ołtarzy, liturgii, procesji, dywanów kwiatowych oraz za udekorowanie okien na trasie procesji. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywają się w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Do kosza umieszczonego przy ołtarzu św. Antoniego można składać płatki kwiatów przeznaczone do sypania podczas procesji, natomiast kwiaty do odświeżenia dywanu kwiatowego należy składać obok kosza – zwłaszcza prosimy o kwiaty w czwartek wieczorem.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 3. Dzisiaj na godz. 16.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert z okazji Dnia Matki i Ojca, w wykonaniu Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia”.
 4. Marsza dla życia i rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” przejdzie dzisiaj z bydgoskiej Katedry do Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo. Marsz rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w Katedrze o godz. 12.30.
 5. Wszystkich członków Duszpasterstwa Kolejarzy a także sympatyków kolei zapraszamy jutro na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 6. We wtorek obchodzić będziemy wspomnienie liturgiczne pochodzącego z naszej Parafii bł. Franciszka Dachtery a także bł. Antoniego Świadka i ich Towarzyszy w Męczeństwie.
 7. Także we wtorek zapraszamy Panie w wieku 50 – 69 lat na bezpłatną mammografię – Mammobus będzie stał przy Domu Parafialnym.
 8. W środę wspominamy bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona Diecezji Bydgoskiej.
 9. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Kapłani posługujący w naszej Parafii podczas wieczornej Mszy św. będą dziękować za kolejny rok kapłaństwa.
 10. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nasz parafialny odpust. Wszystkich zapraszamy na uroczystą Sumę odpustową na godz. 18.00, którą sprawować będzie i homilię wygłosi ks. Albert Grudzka. Po Mszy św. Ksiądz Neoprezbiter udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 11. W przyszłą niedzielę kolejny Świadek Nadziei – ks. Tomasz Bieliński, na wszystkich Mszach św. rozpocznie przygotowania do Misji, które przeżyjemy w naszej Parafii w przyszłym roku.
 12. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć – podobnie jak rok temu – przedstawiciela Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie z akcją „SOS dla Ziemi Świętej”, wspierającą tamtejszych chrześcijan przez zakup dewocjonaliów i pamiątek.
 13. Zapraszamy na parafialny festyn pod hasłem Rusz Serce – w najbliższą niedzielę, 18 czerwca od godz. 13.00 do 18.00. Już od godz. 9.00 rozpocznie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii – każdy los wygrywa. Losowanie głównych nagród od 17.30. W programie od godz. 13.00 in.: dla dzieci dmuchańce, gry i zabawy, występy artystyczne na scenie (m.in. rapującego ks. Alberta), turniej ojcowski, pokazy Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej, punkty medyczne a także odkrywanie historii naszego kościoła z przewodnikiem (110 rocznica konsekracji w poniedziałek 19 czerwca). W czasie całego festynu, parafialne, domowe ciasto, oraz wiele innych atrakcji kulinarnych. Szczegółowy program pojawi się na naszej stronie internetowej.  Prosimy  o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciast na festyn – zgłoszenia w zakrystii i  Biurze Parafialnym a o przynoszenie gotowych ciast prosimy w sobotę do Domu Parafialnego od 9.00 do 11.00 i od 16.30 do 17.30, oraz w niedzielę, od godz. 9.00. Wszystkie osoby pragnące zaangażować się czynnie w przeprowadzenie festynu zapraszamy na spotkanie we wtorek po nabożeństwie czerwcowym do Domu Parafialnego.
 14. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 15. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 16. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Andrzej Baranowski, lat 89; † Kazimierz Paszko, lat 95; † Leszek Lenc, lat 64; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…