Ogłoszenia Duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Świętej 4 czerwca 2023 r.

 1. Wczoraj dzieci z naszej Parafii przystąpiły do I Komunii św. Bardzo dziękujemy rodzicom, katechetom, ks. Adamowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzieci oraz uroczystości. Dziękujemy także za dary ołtarza – 3 nowe ornaty.
 2. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 4. Spotkanie organizacyjne w sprawie wyjazdu dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek, po nabożeństwie czerwcowym.
 5. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy Grupę wsparcia psychicznego we wtorek na wieczorną Mszę św. i spotkanie.
 6. W związku z nieobecnością chorego Pana Tomasza, kościelnego – wszystkich Panów mogących pomóc w przygotowaniu ołtarzy i dekoracji kościoła na Boże Ciało zapraszamy we wtorek na godz. 19.00.
 7. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej –  Boże Ciało. Msze św. do południa o godz. 7.30, 9.00 po której z kościoła wyruszy tradycyjna procesja ulicami naszej parafii: Piastowskim, Sowińskiego, Mazowiecką, Sienkiewicza i Śniadeckich. Kolejna Msza św. bezpośrednio po powrocie do kościoła oraz ostatnia o godz. 20.00. Prosimy o zaangażowanie parafian – zwłaszcza wspólnot – w przygotowanie ołtarzy oraz uroczystą oprawę procesji. Prosimy również o przyozdobienie okien mieszkań szczególnie na trasie procesji – emblematy eucharystyczne do dekoracji okien są do nabycia w Biurze Parafialnym. Przypominamy, że samo uczestnictwo w procesji nie spełnia obowiązku właściwego przeżycia tej uroczystości, lecz wymagana jest obecność na Mszy św. Procesje w oktawie Bożego Ciała odbywać się będą w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
 8. Wszystkie dziewczynki naszej Parafii, a zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. zapraszamy do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała oraz w trakcie oktawy. Próby jutro i w środę o godz. 17.00. Zbiórka przy zakrystii.
 9. Przy ołtarzu św. Antoniego wystawiony jest kosz na płatki kwiatów przeznaczone na procesję Bożego Ciała. Od jutra do środy prosimy przynosić drobno pocięte gałązki tui potrzebne do stworzenia w naszym kościele kwiatowego dywanu. Prosimy także, aby w środę wieczorem przynieść główki oraz płatki świeżych kwiatów. Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Jagody (tel. 575 979 175).
 10. Osoby dotychczas zaangażowane, jak i pragnące włączyć się w uroczystą oprawę procesji poprzez niesienie baldachimu, sztandarów czy feretronów zapraszamy na spotkanie we wtorek w Domu Parafialnym na godz. 17.00.
 11. W piątek po uroczystości Bożego Ciała Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 12. W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 13. Także w sobotę zapraszamy na kolejny spacer – tym razem po Osiedlu Leśnym i Muzeum Wodociągów. Zbiórka o godz. 10.00 przy przystanku tramwajowym Zawisza.
 14. Dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą świętowały rocznicę tego wydarzenia w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15. Próba w piątek o godz. 17.00.
 15. Na koncert z okazji Dnia Matki i Ojca, w wykonaniu Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” zapraszamy w przyszłą niedzielę, na godz. 16.30.
 16. W niedzielę, 18 czerwca, będziemy przeżywali nasz parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii. Dziękując wszystkim, którzy już przynieśli fanty nadal prosimy o ich przynoszenie do zakrystii lub biura parafialnego. Prosimy także o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciast na festyn, których w ubiegłym roku mieliśmy przeszło 100 a w tym roku dopiero kilka – zgłoszenia w zakrystii i  Biurze Parafialnym.
 17. Podczas kwesty na Hospicjum im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w naszej Parafii wolontariusze zebrali 2 134,30 zł. Serdecznie dziękujemy za okazane serce.
 18. Zapraszamy na koncert „Uwielbienie na wyspie” w Boże Ciało, od godz. 19.00. Szczegóły na plakacie.
 19. Marsza dla życia i rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” przejdzie w przyszłą niedzielę z bydgoskiej Katedry do Bazyliki pw. św. Wincentego à Paulo. Marsz rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w Katedrze o godz. 12.30.
 20. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 21. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Helena Banaszewska, lat 90; † Jadwiga Kalitka, lat 74; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…