Ogłoszenia Duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023 r.

 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Zmartwychwstania Pańskiego i rozpoczynamy Okres Zwykły w liturgii.
 2. Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła – módlmy się w tym dniu w sposób szczególny za Kościół Bydgoski i naszego Pasterza ks. Biskupa Krzysztofa. W miniony piątek ks. Albert Grudzka przyjął święcenia kapłańskie. Zapraszamy na Sumę odpustową, którą będzie celebrował ks. Neoprezbiter, wygłosi homilię i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego 16 czerwca o godz. 18.00. Także w miniony piątek księża Adam i Marcin przeżywali kolejne rocznice święceń kapłańskich. Z wdzięcznością za ich posługę w naszej Parafii wypraszajmy dla nich za wstawiennictwem Matki Kapłanów potrzebne łaski, zdrowie i siły.
 3. Wraz z Klubem Frondy zapraszamy na spotkanie z Panem dr. Bartłomiejem Gapińskim z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem książki o Karolu Wojtyle, zatytułowane Główne role społeczne Karola Wojtyły w okresie krakowskim, które odbędzie się w środę, 31 maja o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 4. W czwartek rozpoczynamy czerwiec – miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele i uroczystości o godz. 19.30.
 5. Także w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu otoczmy naszymi modlitwami wszystkich kapłanów a także prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 6. W I piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. spotkanie Straży Honorowej NSPJ.
 7. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, po niej nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 10.30. grupa dzieci z naszej Parafii przystąpi do I Komunii św. Próby w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św., Spowiedź dla dzieci w środę i czwartek o godz. 19.00. W związku z uroczystością I Komunii św. księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w sobotę, 10 czerwca.
 9. Przyszła niedziela Trójcy Przenajświętszej kończy okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 10. Na koncert z okazji Dnia Matki, w wykonaniu Przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” zapraszamy w niedzielę, 10 czerwca, na godz. 16.30.
 11. W niedzielę, 18 czerwca, będziemy przeżywali nasz parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii. Dziękując wszystkim, którzy już przynieśli fanty nadal prosimy o ich przynoszenie do zakrystii lub biura parafialnego. Prosimy także o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciast na festyn, których w ubiegłym roku mieliśmy przeszło 100 a w tym roku jak dotąd żadnego – zgłoszenia w zakrystii i  Biurze Parafialnym.
 12. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 28 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Dzisiaj przy Bazylice św. Wincentego a Paulo odbywa się Nowe Spojrzenie – od 15.00 do 22.00.
 15. Caritas Diecezji Bydgoskiej zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Dziecka, w przyszłą niedzielę, między 12.00 a 15.00 w Myślęcinku. Szczegóły na plakacie.
 16. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na czerwiec.
 17. Prosimy o słowo promujące książki dr Wandy Półtawskiej.
 18. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Stanisław Sadza, lat 87; Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…