Ogłoszenia Duszpasterskie, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 21 maja 2023 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania, realizację oraz uczestniczyli w uroczystych obchodach 103 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Szczególne podziękowanie kierujemy do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych, Państwa Poćwiardowskich, stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, naszych Parafianek, które upiekły ciasta i wszystkich wolontariuszy. Relacja z wydarzenia jest na naszej stronie internetowej.
 2. Już dzisiaj wraz z Klubem Frondy zapraszamy na spotkanie z Panem dr. Bartłomiejem Gapińskim z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorem książki o Karolu Wojtyle, zatytułowane Główne role społeczne Karola Wojtyły w okresie krakowskim, które odbędzie się w środę, 31 maja o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 3. Hospicjum im. Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy prosi o wsparcie akcji Pola Nadziei – dzisiaj przed naszym kościołem po każdej Mszy św. wolontariusze kwestują na zakup sprzętu medycznego.
 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 5. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiamy w łączności z wieczornym nabożeństwem.
 6. Na modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała przez wstawiennictwo św. Gemmy zapraszamy w czwartek na godz. 18.00.
 7. W najbliższy piątek, 26 maja, przeżywać będziemy Dzień Matki – pamiętajmy w tym dniu w modlitwach o naszych mamach, dla żyjących wypraszając obfitość Bożych łask a dla zmarłych radość życia wiecznego. Wszystkie mamy zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz nabożeństwo majowe w ich intencji
 8. Zapraszamy na święcenia kapłańskie, które przyjmie ks. diakon Albert Grudzka, odbywający w naszej Parafii praktykę duszpasterską. Uroczystość odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 17.00 w Bydgoskiej Katedrze.
 9. W związku z tym, tegoroczną sumę odpustową w naszej Parafii, 16 czerwca, o godz. 18.00. odprawi ks. Neoprezbiter Albert oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 10. Natomiast w niedzielę, 18 czerwca, będziemy przeżywali nasz parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w jej organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego. Prosimy  także o zgłaszanie się chętnych do upieczenia ciast na festyn – zgłoszenia w zakrystii i  Biurze Parafialnym.
 11. Zapraszamy na jednodniową, parafialną pielgrzymkę do Lichenia i Strzelna w najbliższą sobotę – są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Parafialna pielgrzymka z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka odbędzie się od 18 do 28 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na najnowszy film „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa”. Projekcja odbędzie się w środę, 24 maja, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 15. W przyszłą niedzielę odbędzie się promocja książek dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Cena 25 zł.
 16. Stowarzyszenie „Alwernia”, działające przy ul. Dworcowej 87 zaprasza rodziców na warsztaty o komunikacji, a dzieci na zajęcia twórcze. Pierwsze spotkanie 30 maja, szczegóły na plakacie.
 17. W ubiegłą niedzielę na sfinansowanie nowego nagłośnienia w naszym kościele zebraliśmy 7 100 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 18. Od tego tygodnia zacznie wprowadzać się rodzina ukraińska do remontowanego przez nas małego domu parafialnego. Zanim to się stanie, po Mszy św., zapraszamy na dziedziniec parafialny do obejrzenia efektu naszych prac oraz fotorelacji z ich przebiegu.
 19. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 20. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Alina Lubińska, lat 90; † Irena Hoffman, lat 89; † Irena Krolik, lat 93; † Cecylia Połom, lat 88; † Danuta Wojtczak, lat 69; † Jan Arbuz, lat 93; † Wojciech Stepke, lat 59; Do wieczności odeszła także śp. Urszula Duszka, przez wiele lat zaangażowana w życie naszej Parafii – jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.30 na naszym cmentarzu.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…