Ogłodzenia Duszpasterskie VI Niedziela Wielkanocna, 14 maja 2023 r.

 1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy tzw. Dni Krzyżowe, podczas których będziemy się modlić o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.
 3. We wtorek obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 4. Wspólnoty Sursum Corda oraz Żywy Różaniec zapraszają wszystkich chętnych na wspólne śpiewanie pieśni maryjnych w środę, po nabożeństwie majowym, w Domu Parafialnym.
 5. Zapraszamy na wspólne świętowanie 103 urodzin św. Jana Pawła II, w czwartek 18 maja. W programie modlitwa przy Jego relikwiach, świadectwo oraz koncert Magdy Anioł z zespołem. Początek o godz. 19.00. W związku z tym nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu a Msza św. wieczorna i nabożeństwo będą odprawione w kaplicy Domu Parafialnego.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy w łączności z nabożeństwem majowym.
 7. Zapraszamy na spotkanie z Adrianem Kubackim – Lewandowskim, który pieszo pielgrzymował z Ammanu do Jerozolimy i podzieli się swoimi przeżyciami z pielgrzymiego szlaku – w sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu wolontariusze przeprowadzą kwestę na Hospicjum im Błogosławionego Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy w ramach akcji Pola Nadziei.
 9. Już dzisiaj zapraszamy na święcenia kapłańskie, które przyjmie ks. diakon Albert Grudzka, odbywający w naszej Parafii praktykę duszpasterską. Uroczystość odbędzie się w piątek, 26 maja o godz. 17.00 w Bydgoskiej Katedrze.
 10. W związku z tym, tegoroczną sumę odpustową w naszej Parafii, 16 czerwca, o godz. 18.00. odprawi ks. Neoprezbiter Albert oraz udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 11. Natomiast w niedzielę, 18 czerwca, będziemy przeżywali nasz parafialny festyn, pod hasłem Rusz Serce. W czasie festynu odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na letni wypoczynek dzieci naszej Parafii. Wszystkich, którzy pragną włączyć się w jej organizację prosimy o przynoszenie fantów do zakrystii lub biura parafialnego.
 12. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 28 października. W programie min. Msza św. przy grobie Jana Pawła II 24 października, a także Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Zapraszamy na jednodniową, parafialną pielgrzymkę do Lichenia i Strzelna – 27 maja. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 15. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 700 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 16. Dzisiaj przedstawiciele duszpasterstwa młodzieży „Młyn” kwestują po Mszach św. na wsparcie finansowe wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży, w sierpniu, do Lizbony. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
 17. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na najnowszy film „Niebo nie może czekać. Historia Carlo Acutisa”. Projekcja odbędzie się w środę, 24 maja, o godz. 18.30 w ki9nie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 18. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.