Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy dzień modlitw o powołania – módlmy się o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, w Diecezji Bydgoskiej a szczególnie w naszej Parafii. Tej intencji poświęcony będzie cały nadchodzący tydzień – pod hasłem Powołani w Kościele.
 2. Jutro rozpoczynamy maj – nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane będą w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Z racji przypadającego we wtorek Święta Flagi Narodowej oraz środowej Uroczystości NMP Królowej Polski zachęcamy do wywieszenia flag.
 4. W wtorek, wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego, oraz wszystkich, którzy chcieliby do niej dołączyć, na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie.
 5. 3 maja Msze św. o godz. 7.30, 9.00 w klasycznym Rycie Rzymskim, 10.30 Suma w intencji Ojczyzny oraz o 18.00.
 6. W I czwartek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, modlitwy powołaniowe odmówimy w łączności z nabożeństwem majowym.
 7. W czwartek, na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie przychodzą kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII. Obecność obowiązkowa.
 8. W I piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 9. W sobotę księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną a o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo pierwszosobotnie.
 10. Spotkanie organizacyjne dla rodziców przed uroczystością I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 8 maja, o godz. 18.45 w Domu Parafialnym. Będzie także możliwość spotkania z fotografem.
 11. Zgodnie z zapowiedzią, w minionym tygodniu, w ramach I etapu wymiany nagłośnienia w naszym kościele zamontowane zostały nowe kolumny głośnikowe. Ofiary na dalsze prace można składać przelewem na nasze konto z dopiskiem „nagłośnienie”.
 12. Wraz z fundacją Pomoc Rodzinie zapraszamy małżeństwa do udziału w programie Ja + Ty = My, który w dniach 13 – 14 maja odbędzie się w naszej Parafii. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.
 13. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 15. Zapraszamy na pierwszy, tegoroczny spacer po Bydgoszczy w sobotę, 13 maja Trasą Uniwersytecką, a na pierwszy jednodniowy wyjazd do Lichenia i Strzelna – 27 maja. Terminy i miejsca spacerów i jednodniowych pielgrzymek oraz wyjazdów są na plakatach i stronie internetowej.
 16. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium finansowe Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków do 7 maja. Szczegóły na stronie internetowej www.dla-dzieci.spes.org.pl
 17. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na maj.
 18. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 19. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Krystyna Pieprz, lat 88; † Krystyna Jankowiak, lat 64; † Ewa Sarnowska, lat 65; † Adam Leśnicki, lat 61; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…