Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna, 23 kwietnia 2023 r.

 
 1. Dzisiejszym dniem VII Narodowego czytania Pisma Świętego rozpoczyna się 15 Tydzień Biblijny. W Domu Parafialnym, na I piętrze, od godz. 8.30 do 19.30 trwa czytanie Pisma Świętego – po 15 minut przez kolejne osoby – zachęcamy do czytania i słuchania Słowa Bożego na miejscu oraz online. Jest jeszcze kilka wolnych kwadransów w godzinach popołudniowych. Szczegóły w zakrystii i na stronie internetowej.
 2. Program Tygodnia Biblijnego w Naszej Parafii:
– od poniedziałku do środy Bibliodrama po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym; – Modlitwa Słowem Bożym o Uzdrowienie duszy i ciała za wstawiennictwem św. Gemmy i św. Jana Pawła II w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele; – spotkanie ze Słowem Bożym prowadzone przez wspólnotę Pogłębiarka w piątek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 1. Także dzisiaj odbywa się w naszej Parafii wiosenna loteria misyjna – losy są do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do licznego udziału i wsparcia materialnego dzieł misyjnych. Każdy los wygrywa – nagrody do odebrania na parterze Domu Parafialnego.
 2. Jutro obchodzić będziemy Uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.
 3. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpocznie kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się w tym czasie w sposób szczególny o święte i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, zwłaszcza w naszej Diecezji.
 4. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 5. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jeziorem Charzykowskim w Funce w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 6. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” z tematem głównym Spowiedzi św. dzieci, dlatego polecamy go rodzicom.
 7. Przy wyjściach z kościoła zbierane są podpisy, pod inicjatywą ustawodawczą „Chrońmy dzieci – wspierajmy rodziców”, dotyczącą kwestii bezpieczeństwa dzieci, współczesnych zagrożeń i problemów oraz realnego wsparcia rodziców w prawie oświatowym.
 8. Już dzisiaj zapraszamy, w każdą II sobotę miesiąca, na spacery po Bydgoszczy i okolicach. Szczegóły na plakatach.
 9. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Albert Grudzka, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, odbywający praktykę w naszej Parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Bydgoszczy, dnia 26 maja br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym ks. Proboszcza. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Andrzej Pyra, lat 61; † Tadeusz Wajs, lat 93; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…