Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Miłosierdzia Bożego 16 kwietnia 2023 r.

 1. Dzisiaj kończymy Oktawę Wielkiej Nocy przeżywając Niedzielę Miłosierdzia Bożego, ustanowioną 23 lata temu przez św. Jana Pawła II. O godz. 15.00 przy krzyżu misyjnym przy naszym kościele odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania tej modlitwy od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w naszym kościele.
 2. Po Koronce zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego z Agnieszką Więckiewicz, świecką misjonarską zatytułowane Moja misja w Peru.
 3. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem Krzysztofem Drozdowskim, autorem książki „Nie tylko Krwawa Niedziela. Bydgoski wrzesień dzień po dniu”, które odbędzie się jutro o godz. 18.45 w Domu Parafialnym. Będzie okazja do nabycia książki.
 4. Także jutro odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszamy na godz. 18.00 do kościoła.
 5. We wtorek, jak w każdy 18 dzień miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Świadkiem Nadziei będzie Jadwiga Hajdamowicz. Już dzisiaj zapraszamy na 103 urodziny św. Jana Pawła II, 18 maja, z koncertowym udziałem Magdy Anioł.
 6. W sobotę na godz. 16.00 do Domu Parafialnego przyjedzie krawcowa do ostatnich poprawek alb dla dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W przyszłą niedzielę, z okazji Dnia Biblijnego, będziemy gościli w naszej Parafii ks. Waldemara Szczerbińskiego z Gniezna, który wygłosi okolicznościową homilię.
 8. Zapraszamy do udziału w Maratonie Biblijnym, w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego w przyszłą niedzielę w Domu Parafialnym od 8.30 do 19.30. Szczegóły i zapisy, oraz dokładny program Tygodnia Biblijnego w naszej Parafii na stronie internetowej.
 9. Na sfinansowanie nowego nagłośnienia w naszym kościele zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 7090 zł. Można dokonać wpłat na ten cel także na konto naszej Parafii z dopiskiem „nagłośnienie”. Numer konta na stronie internetowej.
 10. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 11. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jezioro Charzykowskie w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 13. W myśl kanonu 1051 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości, że diakon Albert Grudzka, alumn Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, odbywający praktykę w naszej Parafii, ma przyjąć święcenia prezbiteratu w Bydgoszczy, dnia 26 br. Kto by wiedział o jakiejkolwiek przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż alumnowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest poinformować o tym. Ks. Proboszcza. Wszystkim wiernym poleca się, by gorąco modlili się za mającego otrzymać święcenia oraz o to, aby Pan Bóg wzbudzał wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
 14. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Zofia Fudali, lat 81; Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…