Ogłoszenia Duszpasterskie, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego 2023 r.

 1. Dzisiaj drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Msze św. jak w każdą niedzielę, taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie.
 2. Rozpoczęła się Oktawa Wielkanocna, którą zakończy Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 przy Krzyżu Misyjnym. W naszym kościele, w dni powszednie, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej do wieczornej Mszy św., w czasie której, o godz. 15.00 odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 3. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Longiny Włodarczyk, Mamy naszego ks. Biskupa Ordynariusza. Pragnących wyjechać na ten pogrzeb specjalnie podstawionymi autokarami prosimy o rejestrację SMSem na podany nr telefonu (506 480 080), koszt wyjazdu 80 zł. Szczegóły na stronie internetowej i w gablotach.
 4. Wyjątkowe, świąteczne spotkanie Klubu Seniora odbędzie się w najbliższą środę, o godz. 11.00.
 5. W ostatnim czasie wszedł na ekrany kin film „Święty” oparty na historii kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w latach 80. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz 13 kwietnia, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 6. W piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. Także w piątek przypada, ustanowione w 2019 r. Święto Chrztu Polski. Wywieśmy w tym dniu flagi narodowe, a w naszych modlitwach dziękujmy za dar Chrztu Mieszka I, który stał się początkiem i fundamentem państwowości polskiej.
 8. Zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Więckiewicz, świecką misjonarską zatytułowane Moja misja w Peru.
 9. W kwietniu są jeszcze wolne intencje mszalne na godz. 7.30. Prosimy o podawanie intencji najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 10. Zapraszamy do udziału w Maratonie Biblijnym, w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, w Niedzielę Biblijną, 23 kwietnia w Domu Parafialnym od 8.30 do 19.30. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.
 11. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem Krzysztofem Drozdowskim, autorem książki „Nie tylko Krwawa Niedziela. Bydgoski wrzesień dzień po dniu”, które odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia, o godz. 18.45 w Domu Parafialnym.
 12. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę z okazji 45 rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową do grobu Papieża Polaka w terminie od 18 do 27 października. W programie min. Rzym, Asyż, Pompeje, San Giovanni Rotondo, Neapol, Loreto i Padwa. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 13. Zapraszamy dzieci na wypoczynek wakacyjny nad Jezioro Charzykowskie w terminie od 1 do 8 lipca. Szczegóły i zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Stowarzyszenia Alwernia zaprasza na cztery cykle bezpłatnych warsztatów umiejętności psychospołecznych dla dorosłych dzieci alkoholików, które odbędą się w dniach 15 i 22 kwietnia, 6 maja i 17 czerwca. Szczegóły na plakacie.
 15. Na tablicy pod chórem fotorelacja z Wizytacji Kanonicznej ks. Biskupa w naszej Parafii.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego, świątecznego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 17. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Stefania Piwińska, lat 93; † Maria Płoszyńska, lat 97; † Bogdan Wencel, lat 77; † Magdalena Alexander, lat 46; † Remigiusz Dziel, lat 33; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…