Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Palmowa, 2 kwietnia 2023 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i uczestniczyli w wizytacji kanonicznej naszej Parafii – grupom i wspólnotom, służbie liturgicznej, parafialnemu chórowi „Laudate Dominum”, Panom organistom i kościelnym, Dyrekcji i gronu pedagogicznemu SP nr 2 oraz Państwu Poćwiardowskim.
 2. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. obrzęd błogosławieństwa palm. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 16.00.
 3. Polecamy i zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane W imię Pana, do Fordońskiej Doliny Śmierci, dzisiaj na godz. 16.00 i 20.00.
 4. Spowiedź św. od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy od godz. 17.00 i w Wielki Piątek od 10.30 do 12.00 oraz po wieczornej Liturgii. Bardzo prosimy aby skorzystać ze Spowiedzi do środy pozostawiając Wielki Piątek dla przybywających na Święta Gości z zagranicy.
 5. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy w Wielki Poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 6. Wraz z fundacją Eleazar, w Wielki Wtorek zapraszamy grupę wsparcia psychicznego na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
 7. W Wielką Środę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
 8. W Wielki Czwartek Msza św. Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich i poświęceniem olejów o godz. 10.oo w Katedrze Bydgoskiej. W naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Ciemnicy i adoracja trwać będzie do godz. 24.00.
 9. W Wielki Piątek o godz. 9.00 Droga Krzyżowa prowadzona przez Służbę Liturgiczną. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. a o godz. 18.00 sprawowana będzie Liturgia Męki Pańskiej, po której Najświętszy Sakrament przeniesiony zostanie do Grobu Pańskiego. Całonocna adoracja rozpocznie się odśpiewaniem III części Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy do wykorzystania tej wyjątkowej okazji i trwania przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic naszej Parafii na określone godziny adoracji. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Grób Pański w Jerozolimie. W Wielki Piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 10. W Wielką Sobotę adoracja w Grobie Pańskim do godz. 15.00. Będzie także możliwość adoracji Krzyża. Święcenie potraw na stół wielkanocny od godz. 10.00, do godz. 15.00, co godzinę. Zachęcamy – zgodnie z tradycją – do zachowania także w Wielką Sobotę wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Najważniejsza w ciągu całego roku Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 21.00 na którą gorąco zapraszamy wszystkich Parafian i Gości – przynosimy świece.
 11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 7.30, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Taca przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 13. Paschaliki na stół wielkanocny można jeszcze nabyć w zakrystii w cenie 15 zł (duży) i 6 zł. (mały).
 14. Informujemy, że w Biurze Parafialnym można nabyć książki religijne a także kawę i herbatę – jako propozycja na świąteczne prezenty – przez co można wspomóc cele charytatywne naszej Parafii.
 15. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 16. W kwietniu są jeszcze wolne intencje mszalne na godz. 7.30. Prosimy o podawanie intencji najpóźniej dwa tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 17. Już dzisiaj zapraszamy do udziału w Maratonie Biblijnym, w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego, w Niedzielę Biblijną, 23 kwietnia w Domu Parafialnym od 8.30 do 19.30. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.
 18. W miniony piątek wszedł na ekrany kin film „Święty” oparty na historii kradzieży rzeźby św. Wojciecha z Katedry Gnieźnieńskiej w latach 80. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na pokaz 13 kwietnia, o godz. 18.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 16 zł, zapisy w zakrystii.
 19. Polecamy lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 20. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Barbara Kulupa, lat 72; † Zofia Fudali, lat 82; † Barbara Budnik, lat 75; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…